10 مکان دیدنی واتیکان؛ کوچکترین کشور جهان

Vatican

زبان ایتالیایی (رسمی کشور)

یورو (EUR)

825 نفر

0٫44 کیلومتر مربع

واتیکان

امتیاز 0 از 5
نفیسه سجادی

سال 1929، پاپ با موسولینی به توافق رسید، واتیکان یک کشور مستقل، به عنوان کوچک‌ترین کشور جهان با 0.44 کیلومترمربع مساحت است. اما در داخل دیوارهای آن جاذبه‌ها و فعالیت‌های بسیاری وجود دارد که گردشگران را برای چندین روز مشغول نگه دارد، بنابراین اولویت‌بندی مکان‌های دیدنی شما مهم است.
همچنین اشیایی را خواهید دید که توسط مبلغان، کالسکه‌های پاپ، ماشین‌های قدیمی و مجموعه‌ای از بیش از 800 اثر هنری مدرن مذهبی توسط ماتیس، دالی، مونک، روو و دیگران آورده شده‌اند.
در این پست بهترین چیزهایی را که می‌توانید ببینید  را با فهرست ما از برترین جاذبه‌های گردشگری واتیکان کشف کنید.

Basilica di San Pietro  .1  در واتیکانو

کلیسای سنت پیتر که در قرن شانزدهم ساخته شده است، یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای کاتولیک در جهان و مرکز مذهب کاتولیک است. اگرچه این کلیسای جامع اسقف رم نیست، اما همچنان به عنوان مقدس‌ترین مکان کلیسای کاتولیک در نظر گرفته می‌شود. این تالار نقاشی‌های دیواری و مجسمه‌های بسیاری از هنرمندان رنسانس اروپایی مانند میکل آنژ و رافائل را در خود جای داده است. پیترو اثر میکل آنژ است. این مجسمه در سمت راست دروازه و داخل سالن کوچکی به نام ویرجین قرار دارد. گنبد مرکزی (کوپولا) توسط میکل آنژ طراحی شده است و می‌توانید از طریق پلکان دایره‌ای باریک به بالای کلیسای سنت پیتر برسید، جایی که می‌توانید به کل کلیسای سنت پیتر و منظره پانوراما رم مشرف شوید. مقبره واتیکان (SacreGrotte) در زیر کلیسای جامع قرار دارد و مقبره بسیاری از پاپ‌ها است. پاپ هر یکشنبه برای عموم در کلیسا دعا می‌کند. بنابراین اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید پاپ را خواهید دید. اگر خیلی معمولی بپوشید، ورود به کلیسا ممنوع است.

2. موزه واتیکان

موزه واتیکان یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جهان است و مجموعه‌ ای از انباشته کلیسای کاتولیک رومی برای قرن‌ها است. مجموعه‌ای خیره‌کننده از نمایشگاه‌های زیبا وجود دارد و برخی از نمایشگاه‌ها مملو از نمادهای مذهبی هستند. نقاشی‌های دیواری نیز بسیار چشمگیر هستند. بنابراین مانند یک اقیانوس هنری و یک راهرو فرهنگی است که شایسته نام گنجینه جهانی است. همچنین بازدیدکنندگان این فرصت را دارند که در موزه صبحانه بخورند. اولین زمان ورود به موزه ساعت 7:15 صبح است. شما ابتدا برای صرف صبحانه به حیاط می‌روید. صبحانه پر از انواع نوشیدنی‌ها، میوه‌ها و غذاها ازجمله ماست، آب میوه، قهوه، کلوچه، پنکیک و غیره است. پس از نیم ساعت صرف غذا، به همراه کارکنان مترجم حدود ساعت 8:00 وارد موزه شوید.
برای جلوگیری از ایجاد صف‌های طولانی، حتماً به صورت آنلاین وقت بگیرید. هزینه صبحانه و موزه 65 یورو است و حتماً از قبل بلیط رزرو کنید و توجه داشته باشید که صبحانه هر روز ارائه نمی‌شود.

Piazza San Pietro .3 (میدان سنت پیتر)

میدان بزرگ سن پیترو در مقابل کلیسای سنت پیتر توسط برنینی بین سال‌های 1656 و 1667 ساخته شد تا محیطی را فراهم کند که مؤمنان از سراسر جهان بتوانند در آن جمع شوند. هنوز هم به نحو تحسین‌برانگیزی به این هدف عمل می‌کند و هر یکشنبه عید پاک و در مناسبت‌های مهم دیگر به ظرفیت خود پر می‌شود.
منطقه بیضی شکل بزرگ، به طول 372 متر، در هر انتها توسط ستون‌های نیم‌دایره‌ای محصور شده است که توسط نرده‌ای با 140 مجسمه از قدیسین پوشانده شده است. در دو طرف بیضی فواره‌ها وجود دارد و در مرکز آن یک ابلیسک 25.5 متری مصری توسط کالیگولا در سال 39 پس از میلاد از هلیوپولیس آورده شده و در سیرک او نصب شده است. این بنا در سال 1586 به اینجا منتقل شد، کار کوچکی در آن روزها نبود زیرا وزن این بنای تاریخی 350 تن بود.
با این حال، نقطه کانونی، نمای کلیسایی است که پاپ از بالکن مرکزی آن برکات خود را ارائه می‌دهد و جشن‌های مبارک و مقدس را اعلام می‌کند. ازاینجا نیز، عضو ارشد کالج کاردینال‌ها نام پاپ جدیدی را که توسط مجمع انتخاب می‌شود، اعلام می‌کند.

4. کلیسای سیستین

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های شهر واتیکان، کلیسای سیستین بنای یادبودی است که هرکسی باید حداقل در طول عمر خود از آن بازدید کند. دیوارها و سقف آن توسط برخی از مجلل‌ترین نقاشی‌های دیواری که تاکنون تولید شده پوشیده شده است. سقف کلیسای سیستین که بیش از 800 مترمربع را پوشش می‌دهد، بسیار معروف است. نقاشی‌های دیواری کلیسای سیستین که توسط میکل آنژ در طول 4 سال نقاشی شده است، سنگ بنای هنر رنسانس عالی محسوب می‌شود. این کلیسا همچنین حاوی برخی از برجسته‌ترین آثار هنری است، مانند خلقت آدم اثر میکائل آنژ و وسوسه مسیح اثر بوتیچلی. اما نمازخانه فقط از اهمیت هنری برخوردار نیست. این مکان که در شهر مقدس واتیکان واقع شده است، هدف مشخصی را دنبال می‌کند - این مکان محل برگزاری کنفرانس پاپ است، فرآیندی که طی آن یک پاپ جدید انتخاب می‌شود.

5. اتاق های رافائل

اتاق‌های رافائل یا Stanze di Rafaello بخشی از طبقه دوم کاخ پاپی بود. اتاق‌هایی که در ابتدا به عنوان مجموعه‌ای از آپارتمان برای پاپ ژولیوس دوم در نظر گرفته شده بود، توسط رافائل و کارگاهش نقاشی شده بود. چهار "اتاق" در داخل آپارتمان وجود دارد: اتاق کنستانتین، اتاق هلیودوروس، اتاق سگناتورا، و اتاق آتش در بورگو.
اتاق کنستانتین قرار بود برای پذیرایی و مراسم رسمی استفاده شود.
اتاق هلیودوروس در اصل برای مخاطبان خصوصی پاپ استفاده می‌شد.
چهار صحنه از عهد عتیق بر روی سقف توسط رافائل انجام شده است.
 اتاق
Segnatura توسط پاپ مورد استفاده قرار گرفت و دارای برخی از مشهورترین نقاشی‌های دیواری رافائل است.
 اتاق آتش در بورگو برای جلسات بالاترین دادگاه مقر مقدس استفاده می‌شد.

6. باغ واتیکان

این باغ در قسمت غربی واتیکان واقع شده است و بیش از نیمی از کشور کوچک را اشغال می‌کند. تور این باغ سلطنتی بزرگ نیازمند رزرو آنلاین از قبل است. دو مجسمه معروف در باغ وجود دارد، یکی کاج برنزی و دیگری خاکی است. این باغ عدن است که در جهان در نظر مؤمنان در سراسر جهان فوق‌العاده مقدس و متعالی است. این یک باغ زیبا با طراحی مبتکرانه و مناظر منحصر به فرد در چشم ملحدان است.

7. گورستان واتیکان

گورستان واتیکان در زیر کلیسای سنت پیتر قرار دارد. نکروپلیس، یک گورستان رومی با مقبره‌های استادانه، بین سال‌های 1940 تا 1949 به دستور پاپ پیوس دوازدهم برای یافتن محل دفن سنت پیتر حفاری شد. اولین گورستان مرکزی دارای راهروهایی است که زمانی اولین مسیحیان در آن راه می‌رفتند و شما نیز می‌توانید آن را تجربه کنید. شما حداقل پانزده مقبره خواهید دید. مقبره‌ها معمولاً مقبره‌هایی که در اینجا می‌بینید تزیین شده و زیبا هستند، که نشان می‌دهد کسانی که در اینجا دفن شده‌اند از موقعیت اجتماعی بالایی برخوردار بوده‌اند. سنت پیتر یکی از دوازده شاگرد عیسی بود و به عنوان اولین اسقف روم شناخته می‌شود. اعتقاد بر این است که او تحت فرمانروایی نرون مصلوب شد و معروف است که به شکل وارونه مصلوب شد، زیرا او خود را شایسته مصلوب شدن مانند عیسی نمی‌دانست. امروزه بقایای او در زیر کلیسای سنت پیتر، در گورستان واتیکان قرار دارد.

8. موزه اتروسک

موزه اتروسک که توسط پاپ گریگوری شانزدهم در اواسط قرن نوزدهم تأسیس شد، دارای 18 اتاق از آثار باستانی است که زندگی اتروسک ها و ایده آن‌ها از زندگی پس از مرگ را روشن می‌کند. در میان یافته‌های گورهای اتروسکی که در سرتاسر توسکانی حفاری شده‌اند، فقط وسایل تدفین نیست، بلکه آثار هنری و اشیایی از زندگی روزمره این مردم مرموز است.
اثاثیه قبرهای یافت شده در مقبره Regolini-Galassi در Cerveteri، مریخ Todi، سر آتنا و تعدادی گلدان بسیار زیبای اتروسکی بسیار برجسته هستند.

9. مجموعه هنرهای دینی نوین

در میان تمام آثار باستانی و هنر رنسانس، در سال 1973، درنتیجه ابتکار پاپ پل ششم در سال 1964، بخش جدیدتری به گنجینه واتیکان اضافه شد. پاپ به شکاف بین کلیسای کاتولیک و هنر معاصر اشاره کرد و امیدوار بود که این گنجینه را به ارمغان بیاورد. آن‌ها در آینده نزدیک‌تر می‌شوند. این شروع به گسترش مجموعه کوچک واتیکان از هنر قرن نوزدهم شد تا آثار جدیدتری را در برگیرد.
مانند سایر موزه‌های واتیکان، همه این مجموعه - که تعداد آن‌ها بیش از 8000 است - به نمایش گذاشته نمی‌شود، اما آثاری که در گالری‌های بین آپارتمان Borgia و کلیسای سیستین نمایش داده می‌شوند، نمای کلی از نقاشی‌های مذهبی قرن بیستم را نشان می‌دهند . آثار مربوط به مضامین مذهبی در این مجموعه شامل آثاری از سالوادور دالی، ونسان ون گوگ، مارک شاگال، فرانسیس بیکن، اتو دیکس، جورجیو دی کیریکو و هانری ماتیس است. یک اتاق کامل به کلیسای تسبیح ماتیس در ونس فرانسه اختصاص داده شده است.

10. کتابخانه واتیکان

ارزش محتویات کتابخانه واتیکان را با 7000 انکونابول (چاپ قبل از 1501)، 25000 کتاب دست‌نویس قرون وسطی و 80000 نسخه خطی که از زمان تأسیس این کتابخانه در سال 1450 جمع آوری شده است، به غنی‌ترین کتابخانه جهان تبدیل کرده است. کتاب‌ها؛ تمام کتاب‌هایی که از اواخر قرن پانزدهم چاپ شده‌اند را در برنمی‌گیرد.
در سالن 70 متری آن که توسط دومنیکو فونتانا ساخته شده است، می‌توانید برخی از گران‌بهاترین گنجینه‌های آن را تحسین کنید: انجیل‌های زیبا با دست نور، کدهای کتاب مقدس، کتاب‌های چاپ اولیه، نسخه‌های خطی پوستی، و طومارها و پاپیروس‌های باستانی.
این کتابخانه همچنین دارای مجموعه‌ای از سکه‌ها و مدال‌های پاپی است.

 

 

دیدگاه ثبت نشده شما میتوانید اولین نفر باشید.
امتیاز خود را ثبت کنید ، چه امتیازی میدی ؟

فرم ارسال دیدگاه

آخرین ها

مکان هایدیدنی

آخرین ها

مکان هایدیدنی