10 مکان دیدنی بخارست؛ پایتخت رومانی

رومانیایی

لئو (RON)

2٬082٬000 نفر

1521 کیلومتر مربع

بخارست

امتیاز 0 از 5
نفیسه سجادی

در سواحل رودخانه دامبوویتا، شهری دیدنی با آثار هنری شگفت انگیز معماری قرار دارد. این شهر بخارست، پایتخت رومانی، کشوری در جنوب شرقی اروپا است.
بخارست در مقایسه با بسیاری از پایتخت‌های اروپا، تاریخ طولانی را ندارد. بنابراین با سن بسیار پایین‌تر در مقایسه با کلان‌شهر دیگری در اروپا، آیا بخارست ارزش بازدید دارد؟
ممکن است به دلیل فراز و نشیب‌های سیاسی این شهر پایتخت رومانی چیزهای بدی شنیده باشید، اما این بدان معنا نیست که مسافران از سراسر جهان باید از این شهر صرف نظر کنند
.
در بخارست مکان‌های دیدنی زیادی وجود دارد. همچنین کارهای هیجان‌انگیز زیادی را در بخارست خواهید یافت. بخارست مملو از بسیاری از ساختمان‌های کلاسیک، مکان مناسبی برای گشت و گذار است.
بهترین زمان برای رفتن به بخارست در فصل بهار و اوایل پاییز است. این بدان معناست که بهترین زمان برای سفر به بخارست در آوریل، می، ژوئن، سپتامبر و اکتبر است. اگر در این ماه‌ها به بخارست سفر کنید، آب و هوای دلپذیری برایتان خواهد شد.

1. کاخ مجلس

پس از پنتاگون، کاخ پارلمان دومین ساختمان اداری بزرگ جهان است. ساخت و ساز این ساختمان عظیم و مجلل که زاییده افکار نیکولای چائوشسکو بود، در سال 1984 آغاز شد. با این حال، هنوز تا به امروز تکمیل نشده است. این ساختمان نئوکلاسیک که بیش از 3000 اتاق دارد - از بسیاری جهات - یادآور افراط و تفریط دوره کمونیستی برای مردم رومانی است، به خصوص که در زمانی ساخته شد که اکثر شهروندان آن به شدت فقیر بودند. کاخ پارلمان یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری بخارست است، بنابراین توصیه می‌شود که بازدیدکنندگان بلیت خود را از قبل خریداری کنند.

2. پارک هراستراو

این پارک که بزرگ‌ترین پارک بخارست است، در اطراف دریاچه هراستراو واقع شده است و موزه روستا نیز در آن قرار دارد.
پارک هراستراو برای اولین بار در سال 1936 افتتاح شد و یک فرار دوست داشتنی از شهر را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند. از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به مسیرهای پیاده‌روی، یک باغ ژاپنی و یک تئاتر در فضای باز که میزبان نمایش‌ها است، اشاره کرد.
بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند از قایق سواری در دریاچه لذت ببرند یا دوچرخه کرایه کنند تا در پارک دوچرخه سواری کنند. همچنین رستوران‌های متعددی در اطراف پارک هراستراو وجود دارد. اگرچه این پارک در بین ساکنان محلی بسیار محبوب است، اما به اندازه‌ای بزرگ است که هرگز واقعاً شلوغ به نظر نمی‌رسد.

3. کلیسای استاوروپلئوس

کلیسای Stavropoleos که در شهر قدیمی واقع شده است، یک کلیسای کوچک و زیبا است که در سال 1724 ساخته شده است. این کلیسای به دلیل سبک معماری منحصر به فرد برانکووان و همچنین به خاطر درهای زیبا و کنده کاری شده‌اش شناخته شده است.
کلیسای
Stavropoleous همچنین حاوی برخی از مصنوعات جالب است، ازجمله تاج و تخت لرد Nicolae Mavrocordat. این کلیسا در ابتدا بخشی از یک مسافرخانه بود و یک صومعه نیز داشت، اما هر دو در اواخر قرن نوزدهم تخریب شدند.
کلیسای
Stavropoleos همچنین یکی از معدود کلیساهای واقع در شهر قدیمی است که از آتش سوزی بزرگ بخارست که در سال 1847 رخ داد و بخش بزرگی از شهر را نابود کرد جان سالم به در برد.

4. موزه روستا

این موزه در فضای باز که در سواحل دریاچه هراسترائو واقع شده است، خانه چند صد خانه تاریخی، مزرعه و سازه‌های دیگر است که از مکان‌های اصلی خود در اطراف رومانی منتقل شده و در این مکان بازسازی شده‌اند.
موزه دهکده ملی دیمیتری گوستی در سال 1936 افتتاح شد و بیشتر سازه‌های آن به اواسط قرن نوزدهم باز می‌گردد. با این حال تعداد کمی وجود دارند که حتی قدیمی‌تر هستند. به عنوان مثال، برخی از سازه‌های بربستی، منطقه‌ای واقع در قلب رومانی، به سال 1775 بازمی‌گردد. موزه روستا برای هر کسی که فرصتی برای خروج از بخارست برای دیدن حومه رومانی را ندارد، یک مکان دیدنی است.

5. آتنائوم رومانیایی

این ساختمان گنبدی نئوکلاسیک خیره‌کننده که در سال 1888 افتتاح شد، یکی از شناخته‌شده‌ترین بناهای رومانی و خانه ارکستر فیلارمونیک جورج انسکو است. همچنین یکی از مکان‌هایی است که در طول جشنواره موسیقی دوسالانه جورج انسکو، که بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی بین‌المللی در رومانی برگزار می‌شود، استفاده می‌شود. آتنائوم رومانیایی تقریباً 800 مهمان را در خود جای می‌دهد و دیوار دایره‌ای داخلی با نقاشی دیواری تزئین شده است که لحظات مهمی در تاریخ رومانی را به تصویر می‌کشد. در صورت امکان، مسافران باید سعی کنند برای یک اجرا در اینجا بلیت تهیه کنند، اما اگر این امکان وجود ندارد، باید همچنان برای بازدید از ساختمان و باغ‌های دوست داشتنی آن ساعت زیادی را منتظر بمانند.

6. قصر بهار

کاخ بهار محل اقامت سابق نیکولای چائوشسکو، رئیس جمهور مخلوع رومانی و همسرش النا است که در جریان انقلاب رومانی از قدرت برکنار شدند. آنها سپس در روز کریسمس سال 1989 اعدام شدند. این عمارت سال‌ها پس از اعدام‌ها بسته شده بود، اما در سال 2016 به عنوان موزه در معرض دید عموم قرار گرفت. بازدیدکنندگان اکنون می‌توانند از عمارت 80 اتاقه، استخر شنا و سبک زندگی مجللی که این رهبر کمونیست و همسرش از آن لذت می‌بردند، دیدن کنند. تور از طریق کاخ بهار اطلاعات بسیار خوبی از بازدیدکنندگان اوج تاریخ رومانی در دوران رژیم کمونیستی می‌دهد.

Hanul Manuc. 7

Manuc's Inn که در سال 1806 ساخته شد، قدیمی‌ترین هتل فعال در بخارست بود، قبل از اینکه اخیراً برای بازسازی تعطیل شود. با این حال، رستوران هتل - که بازسازی شد - برای تجارت باز است. در طول سال‌ها، مسافرخانه مانوک محل رویدادهای مهمی بوده است. به عنوان مثال، پیمان صلحی که به جنگ روسیه و ترکیه در سال 1812 پایان داد، در این ساختمان برگزار شد.
مسافرخانه
Manuc یک سازه چشمگیر، سه سطح و یک نقطه عطف فرهنگی زیبا است.
 این مسافرخانه تاریخی قبل از اینکه به دلیل مرمت تعطیل شود، اغلب به عنوان پس‌زمینه نمایش‌های فولکلور تلویزیونی رومانیایی مورد استفاده قرار می‌گرفت. پس از بازسازی، امید است که مسافرخانه مانوک به زیبایی و شکوه کامل خود بازگردد.

8. باغ های Cismigiu

این باغ‌ها یک مکان آرام  به دور از شلوغی شهر را فراهم می‌کنند و برای اولین بار در سال 1845 ساخته شدند و قدیمی‌ترین باغ‌های عمومی در بخارست هستند.
باغ
Cismigiu دارای دریاچه‌ای است که می‌توانید در تابستان در آن قایق سواری کنید و در زمستان اسکیت کنید، زمین بازی کودکان، خرابه‌های یک قلعه قدیمی و بیش از 30000 درخت و گیاه. یکی از بهترین ویژگی‌های آن یک باغ رومی است که شامل مجسمه‌های نیم تنه بسیاری از نویسندگان مشهور رومانیایی است.
این باغ یک مکان فوق العاده برای لذت بردن از یک پیک نیک است. کافه‌ها و کیوسک‌های نوشیدنی نیز در پارک برای کسانی که اهل پیک نیک نیستند وجود دارد.

9. خیابان ویکتوری

این خیابان معروف‌ترین گذرگاه بخارست است. بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از جاذبه‌های شهر در اینجا واقع شده اند، از جمله کاخ کانتاکوزینو که موزه جورج انسکو، موزه ملی هنر رومانی، تئاتر اودئون، میدان انقلاب و کلیسای کرتزولسکو را در خود جای داده است.
همچنین هتل‌ها، رستوران‌ها و گزینه‌های خرید زیادی در این خیابان وجود دارد. خیابان
Victoriei بین Piata Victoriei در شمال و Piata Natiunilor Unite و رودخانه Dambovita قرار دارد. این خیابان در ابتدا Podul Mogosoaiei نام داشت، اما نام آن در 12 اکتبر 1878 پس از استقلال رومانی از امپراتوری عثمانی به Calea Victoriei (خیابان پیروزی) تغییر یافت.

10. موزه تاریخ طبیعی گریگور آنتیپا

موزه تاریخ طبیعی گریگور آنتیپا که در سال 1834 تأسیس شد، به مسافرانی که تشنه دانش هستند و کسانی که بچه دارند، راه جالبی برای گذراندن چند ساعت در بخارست ارائه می‌دهد.
این موزه که به نام بهترین زیست شناس رومانیایی نام‌گذاری شده است، دارای بیش از 2000 نمایشگاه است، ازجمله نمایشگاه‌هایی که فسیل دایناسورها، مواد معدنی و همچنین گیاهان و حیوانات بومی رومانی را به نمایش می‌گذارد. همچنین بزرگ‌ترین مجموعه پروانه‌ها در اروپا نیز در این شهر قرار دارد. این موزه همچنین دارای تعدادی نمایشگر عملی و تعاملی است، و اخیراً بازسازی شده است تا برای بازدیدکنندگانی که دارای اختلالات بینایی، شنوایی یا فیزیکی هستند، بیشتر در دسترس باشد.

دیدگاه ثبت نشده شما میتوانید اولین نفر باشید.
امتیاز خود را ثبت کنید ، چه امتیازی میدی ؟

فرم ارسال دیدگاه

آخرین ها

مکان هایدیدنی

آخرین ها

مکان هایدیدنی