اجتماعیعلمی

۵ راه‌حل ساده برای آسیب ندیدن پوست صورت هنگام زدن ماسک

وجود پوشش‌های سخت یا استفاده از وسایل محافظ بر روی صورت می‌تواند باعث بروز جوش شود. ماسک می‌تواند با فشار آوردن بر روی پوست فولیکول‌های پوست را تحریک کند و باعث ایجاد آکنه شود. وقتی از ماسک استفاده می‌کنیم هوای کمتری به پوست ما می‌رسد و میزان گرمایی که پوست احساس می‌کند بیشتر شده و تعریق بیشتر می‌شود؛ در نهایت جوش زدن صورت هم به سبب آن افزایش می‌یابد.

۱- از ماسک مناسب استفاده کنید.

ماسک‌های پارچه‌ای و نخی کمتر از بقیه ماسک‌ها باعث تحریک پوست می‌شوند و تشدید گرما و رطوبت در آنها کمتر است.

۲- تنظیم سفتی کش و بندهای ماسک اهمیت زیادی دارد.

ماسک باید به درستی و محکم روی دهان و بینی شما را بپوشاند؛ فشار بیش از حد باعث تحریک بیشتر پوست می شود.

۳- بهداشت ماسک زدن را جدی بگیرید.

مهم‌تر از جنس ماسک، بهداشت آن است. اگر یک ماسک را مدام مورد استفاده قرار می دهید و تعویض نمی‌کنید؛ بدترین آسیب را به پوست شما می‌رساند.بهتر است بعد از چند ساعت ماسک خود را با ماسک تمیز دیگری تعویض کنید.

۴- از پاک کننده‌های صورت که باعث خشکی صورت نمی‌شود استفاده کنید.

محصولاتی که حاوی مواد شیمیایی هستند مثل پارابن و پلی اتیلن را انتخاب نکنید. از ماسک‌های خانگی برای تمیز کردن پوست مانند سرکه سیب و روغن نارگیل استفاده کنید که پوست را از خارش و خشکی حفظ و در برابر باکتری‌ها محافظت کند.

۵- از آرایش کردن زیر ماسک خودداری کنید.

آرایش در زیر ماسک سبب افزایش و تجمع باکتری‌ها در منافذ پوست و ایجاد آکنه می‌شود.

استفاده از رویکردهای مناسب و طبیعی برای پیشگیری و درمان آکنه موثر خواهد بود. در صورت امکان پوست خود را تمیز، مرطوب و بی‌آرایش نگه دارید. همچنین رژیم غذایی خود را از قلم نیندازید، پروبیوتیک مصرف کنید و هرگز ماسک آلوده و استفاده‌شده را به صورت خود نزنید.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share