دانش و فناوری

بتسدا رویداد ویدیویی E3 خرداد ماه خود را لغو کرد

مدتی می‌شود که ویروس کرونا رسما از کنترل خارج شده و به تمامی نقاط دنیا سرایت کرده است. شیوع جهانی ویروس کرونا مترادف شد با تعطیلی اکثر کارخانه، تاخیر در تولید و اکران بسیاری از فیلم‌های سینمایی و صدالبته ضربه وارد شدن به صنعت بازی‌های ویدیویی. لغو رویداد بزرگ E3 2020 یکی از مهم‌ترین پیامدهایی بود که شیوع جهانی ویروس کرونای جدید (کووید ۱۹/COVID 19) باعث‌وبانی آن بود. با وجود تصمیم اکثر شرکت‌کنندگان E3 2020 مبنی بر برگزاری همایش‌های دیجیتالی در ماه برگزاری رویداد E3ای که حالا کنسل شده، باز هم به‌نظر می‌رسد که شیوع کرونا برگزاری این رویدادهای دیجیتالی را هم می‌تواند تحت شعاع قرار بدهد.

به‌تازگی و در جریان آخرین اخبار بازی، پیت هاینز مسئول قسمت بازاریابی شرکت بتسدا، با انتشار یک توییت اعلام کرد که چالش‌های پرتعداد ایجادشده ناشی از شیوع ویروس کرونا، جلوی برگزاری رویداد دیجیتالی این کمپانی در ماه ژوئن (خرداد) را می‌گیرد؛ در نتیجه، شرکت بتسدا نمی‌تواند مانند سایر ناشرهایی که احتمالا در این ماه رویدادهای دیجیتالی برگزار خواهند کرد، به انجام این مهم اقدام کند. طبق بیانیه‌ی هاینز، شرکت بتسدا همچنان درنظر دارد که برنامه‌های آینده‌ی خود را از طریق راه‌هایی مثل برگزاری یک همایش بزرگ دیجیتالی به گیمرها اطلاع‌رسانی کند اما، هنوز زمان دقیق این رویداد به‌خصوص، مشخص نیست. حتی این موضوع هم هنوز روشن نشده که آیا بتسدا در جریان یک همایش دیجیتالی بزرگ و طولانی، به معرفی برنامه‌های خود خواهد پرداخت یا اینکه طی اطلاعیه‌های مختلف، از نقشه‌های خود پرده‌برداری خواهد کرد. در توییت پیت هاینز چنین متنی را می‌خوانیم:

با توجه به روبه‌رو شدن‌مان با چالش‌های پرتعداد ناشی از شیوع کنترل‌نشده‌ی ویروس کرونا، ما هیچ رویداد دیجیتالی را در ماه جوئن (خرداد-تیر) برگزار نخواهیم کرد. ما برنامه‌های هیجان‌انگیز بسیار زیادی داریم و علاقه‌مند هستیم تا در ماه‌های پیش‌رو، آن‌ها را با شما درمیان بگذاریم.

قبل از لغو رسمی E3 2020، هاینز از حضور بازی Ghostwire: Tokyo در این رویداد خبر داده بود. بازی‌هایی مثل Elder Scrolls Online ،Elder Scrolls 6 و Starfield هم از دیگر بازی‌هایی بودند که احتمال حضورشان در E3 2020 بالا بود که با کنسل شدن رویداد مذکور، همه‌ی این برنامه‌ها معلق شدند. بتسدا اخیرا با انتشار موفق بازی Doom Eternal توانست وضعیت نسبتا خوبی را برای خود دست‌وپا کند و یک نمایش قدرتمند در E3 2020 می‌توانست آن‌ها را بیش از پیش بر سر زبان‌ها بیندازد. باید صبر کنیم و ببینیم که این کمپانی چه رویکردی را پیش خواهد گرفت.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share