فرهنگی و هنری

سینماهای کشور چین دوباره تعطیل شدند

به‌تازگی کشور چین و پس از کنترل ویروس کرونا در این کشور، خبر از بازگشایی ۷۰۰ سالن سینما در این کشور خبر داده بود. طبق این برنامه تماشاگران باید با فاصله مجاز با ماسک و رعایت نکات بهداشتی روی صندلی‌های خود نشسته و به تماشای فیلم می‌نشستند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، سینماهای کشور چین دوباره تعطیل شده است.

دفتر ملی کشور چین به تمامی سینمادارها دستور داده تا دوباره سالن‌های سینماها را در سراسر این کشور تعطیل کنند. بااین‌حال، هیچ زمان جدیدی برای بازگشایی مجدد سینماها در این کشور اعلام نشده است. هنوز علت این موضوع رسما اعلام نشده، اما گفته می‌شود که دولت چین ترس از شیوع موج دوم ویروس کرونا در این کشور دارد و به همین منظور برنامه خود برای بازگشایی مجدد سینماها را فعلا عقب انداخته است.

پیش از این قرار بود چندین فیلم از جمله فیلم‌های بلاک باستری تولید آمریکا مثل چهار قسمت فیلم Avengers (اونجرز) و فیلم Avatar (آواتار) در بازگشایی سینماهای چین نمایش داده شوند، اما به‌نظر می‌رسد که دولت چین بسیار بیش از حد به بازگشت به حالت عادی خوشبین بود. موارد جدید ویروس کرونا نشان می‌دهد که این ویروس در این کشور کنترل شده و در حال کاهش است، اما اکثر مردم کاملا آماده نیستند تا برای تماشای فیلم‌ها سلامتی خود را به خطر بیندازند. بااین‌حال، این امید وجود دارد که به‌زودی زندگی روزمره و عادی از سر گرفته شود؛ زیرا اتفاقی بسیار خوب و دلگرم کننده در چنین ایامی است. 

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share