دانش و فناوری

سی دی پراجکت رد نزدیک به یک میلیون دلار برای مقابله با ویروس کرونا اهدا کرد

ویروس کرونا در چند ماه گذشته باعث مشکلات بسیاری در سرتاسر دنیا شده و کشور‌ها و صنایع مختلف را به حالت تعلیق درآورده است. در چنین شرایطی شاید بازی‌های ویدیویی چندان مهم به‌نظر نرسند؛ چرا که این ویروس باعث قرنطینه شدن بسیاری از خانواده‌ها شده و مراسم‌های مختلف و بسیاری از رویداد ها و کسب و کارها را از بین برده و لغو کرده است. دانشمندان در سرتاسر جهان در حال تحقیقات گسترده برای کشف واکسن این ویروس شده‌اند و تنها زمان معلوم می‌کند که آیا در این کار موفق خواهند بود یا خیر.

با‌این‌حال بسیاری از فعالان، موسسات و شرکت‌های مختلف نیز با حمایت‌های مالی خود قصد دارند تا شر این بیماری از سر انسان‌ها کم کنند و طبق آخرین اخبار بازی، استودیو سی دی پراجکت رد (CD Projekt RED) نیز به جمع حامیان مالی مقابله با ویروس کرونا پیوسته است. این شرکت مبلغ ۹۵۰ هزار دلار را به بزرگترین سازمان خیریه کشور لهستان اهدا کرده است که بسیار تحسین برانگیز است. 

شرکت سازنده‌ی بازی‌هایی همچون The Witcher 3: Wild Hunt و Cyberpunk 2077 در مورد این عمل خیرخواهانه گفت: 

ما می‌خواهیم تا از تمام سرویس‌های پزشکی و همه کسانی که برای مقابله با ویروس کرونا تلاش می‌کنند، قدردانی کنیم. شما هر روز جان خود را به خطر می‌اندازید تا بتوانید برای زندگی ما بجنگید. تلاش و کوشش شما همواره منبع الهام ما خواهد بود. همچنین ما پیامی را به تمام کسانی که این متن را می‌خوانند برسانیم: آن چه را که در پیرامون ما در حال اتفاق رخ دادن است، جدی بگیرید و به توصیه‌هایی که در مورد سلامت عمومی داده می‌شود، توجه کنید. در خانه بمانید و نگذارید که بیماری بیش از این شیوع پیدا کند. 

نه تنها مبلغی که استودیو CD Projekt Red برای مقابله با ویروس اهدا کرده، قابل توجه است بلکه پیامی که آن‌ها ارسال کرده‌اند نیز شایان تقدیر است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share