اجتماعی

قطعه یک آزادراه تهران – شمال زیر بار ترافیک رفت/نرخ ۴۰ هزار تومانی عوارض

طی مراسمی با حضور معاون وزیر راه و معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان قطعه یک آزادراه تهران – شمال زیربار ترافیک رفت.

سعید شاهسواری مدیرعامل شرکت آزادراه تهران – شمال اواسط آذرماه امسال گفته بود: منطقه یک آزادراه تهران – شمال یکی از مناطق چهارگانه آزادراه مذکور است که طول آن ۳۲ کیلومتر است. مسیر این قطعه از اتوبان همت بعد از تقاطع آزادگان شروع می‌شود و تا دو راهی شهرستانک به جاده فعلی کرج -چالوس می‌پیوندد.

وی بیان کرد:‌ این منطقه یکی از مهم‌ترین قطعات آزادراه تهران – شمال است؛ به این دلیل که کل آزادراه تهران – شمال ۶۷ کیلومتر مسیر تهران -کرج – چالوس را کوتاه می‌کند که ۶۰ کیلومتر آن در منطقه یک اتفاق می‌افتد. این مسئله به لحاظ ترافیکی کمک شایانی به تردد می‌کند. ضمن این‌که بر اساساً برآوردهای صورت گرفته توسط مشاور پروژه سالانه ۸۶ میلیون لیتر سوخت صرفه‌جویی می‌شود؛ یعنی حدود ۴۵۰میلیارد تومان از دوش دولت برداشته می‌شود.

وی تأکید کرد:کاهش تردد از محور تهران -کرج، کاهش آلودگی،‌کوتاه شدن زمان سفر و عبور ایمن از دیگر ویژگی‌های افتتاح قطعه یک آزادراه تهران – شمال است.

سرعت عبور خودروها در قطعه یک آزادراه تهران – شمال ۸۰ کیلومتر و در تونل‌ها ۷۰ کیلومتر است. یکی از ابهاماتی که نه مدیران بنیاد مستضعفان و نه مسئولان وزارت راه به آن پاسخ نداده‌اند رقم عوارض عبور از قطعه یک آزادراه تهران – شمال است.

چندی پیش رقم ۱۰۰ هزار تومان برای عوارض مطرح شده بود که البته بنیاد مستضعفان و وزارت راه آن را تأیید نکردند. گفته می‌شود عوارض عبور هر خودرو از این قطعه آزادراه افسانه‌ای حدود ۴۰هزار تومان خواهد بود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share