اجتماعی

هواشناسی ایران ۹۸/۱۱/۲۰| برف،کولاک و یخبندان در ۲۰ استان

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های سازمان هواشناسی با فعالیت سامانه بارشی امروز برای سواحل دریای خزر، شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین،‌ البرز،‌تهران و سمنان و ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران،‌گاهی وزش باد شدید و کاهش نسبی دما پیش بینی شده است.

همچنین امروز برای بخش‌هایی از استان‌های فارس، کرمان، بوشهر و هرمزگان ابرناکی در برخی ساعات رگبار و رعدوبرق پراکنده و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی اعلام کرده با توجه به تشکیل توده گردوخاک روی عراق و حرکت به سمت شرق و مرزهای ایران امروز یکشنبه بخش‌هایی از جنوب غرب و غرب را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

فردا دوشنبه بارش برف و باران و وزش باد برای سواحل دریای خزر، شمال غرب و برخی مناطق غرب و استان‌های زنجان،‌ قزوین، البرز، تهران، سمنان، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت، در اواخر وقت به تدریج از شدت بارش نواحی غربی کاسته می شود.

با حرکت سامانه بارشی به سمت شرق برای جنوب کرمان،‌هرمزگان،‌سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید و گاهی گردوخاک پیش بینی می‌شود.

روز سه شنبه برای سواحل دریای خزر، بخش‌هایی از شمال غرب، استان‌های خراسان رضوی،‌خراسان شمالی،‌ سمنان،‌ قزوین، زنجان، البرز،‌ تهران، قم، مرکزی، همدان، کردستان، لرستان، غرب و شمال اصفهان بارش برف و وزش باد و برای استان‌های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید و گاهی گردوخاک پیش بینی شده که از اواخر وقت از میزان بارش‌ها کاسته خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ سامانه بارشی از کشور خارج شده و برای اکثر مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود. روز پنجشنبه به جز بخش‌هایی از شمال غرب در اکثر مناطق کشور جو نسبتا پایداری انتظار می‌رود.

تا روز سه شنبه ۲۲ بهمن وزش باد شدید به خصوص طی امروز برای استان‌های تهران، سمنان، اصفهان، قم، مرکزی، یزد، فارس، خراسان جنوبی و فردا دوشنبه ۲۱ بهمن برای استان‌های یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان، فارس و روز سه شنبه مرکزی، قم، تهران، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان،‌ خراسان جنوبی و هرمزگان پیش بینی شده است.

از امروز تا چهارشنبه هتفه جاری دمای هوا در  اکثر مناطق کشور ۸ تا ۱۵ درجه کاهش یافته و دریای خزر و خلیج‌فارس از امروز تا سه شنبه مواج خواهند بود.

آسمان تهران امروز آفتابی همراه با وزش باد شرق-شمال شرقی ۱۳ تا ۳۰ کیلومتری با احتمال بارش ۲۵ درصدی در روز و ۱۶ درصدی در شب پیش بینی شده است. فردا اسمان پایتخت نیمه‌ابری با وزش باد غرب-جنوب غربی ۱۳ تا ۲۰ کیلومتری و احتمال بارش برف و باران ۶۱ درصدی پیش بینی می‌شود.

روز سه شنبه آسمان تهران نیمه‌ابری در روز و ابری در شب با احتمال بارش برف ۶۱ درصدی پیش‌بینی شده است. سرعت وزش باد در این روز ۱۵ تا ۲۸ کیلومتر بر ساعت همراه با وزش بادهای شدید ناگهانی خواهد بود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share