دیدنی های جهان

زیباترین مناطق کوچک در گوشه و کنار اروپا که باید ببینید

این دهکده‌های شگفت‌انگیز پوشیده در راز، غرق در تاریخ و خوشبختانه دور از چشم هستند. گاه برای کشف و دیدن این روستاها باید راه دور و درازی را طی کنید؛ اما وقتی به آن‌جا می‌رسید متوجه می‌شوید که ارزشش را داشته است. 

اریچه، ایتالیا (Erice)

با استفاده از تله‌کبین به‌راحتی می‌توانید به بالای قله‌ی رویایی روستای اریچه با آن همه نقاط قرون‌وسطی‌اش بروید که اغلب در زیر ابرهایی پنهان می‌شوند که به بوسه‌ی ونوس معروف‌اند. این روستا که اهالی آن در گذشته بت‌پرست بودند، همچنان به سنت صنعتگری ساکنان سیسیلی‌اش وفادار مانده است. این صنایع دستی عبارت‌اند از کاشی‌هایی که خود رنگ می‌زنند و قالی‌های دست‌بافی که در کارگاه‌ها به فروش می‌رسند.

بلوک‌زیل، هلند (Blokzijl)

این جواهر قرن هفدهمی در نزدیکی یک اسکله نعل‌اسبی ساخته شده است و در شرق استین‌ویکرلاند قرار دارد که با رودخانه‌ها، تالاب‌ها و کانال‌ها احاطه شده است. این آب‌ها باعث شده‌اند تا اینجا به ورزش‌های آبی معروف باشد. اگر بخواهید این آب‌های باتلاقی و مسیرهای هایکینگ را ببنید، می‌توانید قایق‌های محلی را اجاره کنید.

وارث، اتریش (Warth)

این مجموعه‌ی کلبه‌های ییلاقی با سقف‌های شیب‌دار که در برفی‌ترین نقطه‌ی آلپ قرار گرفته است، جمعیت روبه افزایشی را برای اسنوبرد و اسکی جذب می‌کند.

سوانا، ایتالیا (Sovana)

سوانا، روستایی یک‌خیابانه در جنوب توسکانی در ایتالیا است که انگار از قلب تاریخ بیرون پریده است. ساختمان Piazza del Pretorio در میان خانه‌های قرون‌وسطی‌ای قرار گرفته است. کلیسای سانتا ماریا دارای یک طاق سنگی قرن هجدهمی و یک دیوارنگاره قرن پانزدهمی از مریم مقدس است. کلیسای رومی سوانا (sovana) نیز با ستون‌نماهای مرمری شبیه نقطه‌چین به نظر می‌رسد.

مونمواسیا، یونان (Monemvasia)

روستای محصور از دیوار مونمواسیا که بر مسیرهای سنگی‌اش نشسته است، به کمک یک جاده باریک و به‌سختی به جنوبی‌ترین نقطه پلوپونز راه دارد. این دهکده با مجموعه‌ای از معماری بیزانسی، عثمانی و ونیزی، با سواحل سنگی مدیترانه‌ای محاصره شده است. ورزشکاران واقعی تمایل دارند تا از سنگر ویران قلعه که شبیه تاج دندانه‌دار شاهان و بالای جزیره است بالا بروند.

Moustiers Sainte Marie، فرانسه

این دهکده که به‌خاطر تولید ظرف‌هایی به نام faience، معروف‌ است (و زمانی زینت میزهای سلطنتی ورسای بودند) روی صخره‌های آهکی شرق استان واقع شده است. کارگاه فاینس بشقاب‌، سوپ‌خوری و گلدان‌ تولید می‌کند و روی آن‌ها پرنده، گل و شکل‌های عجیب و غریب می‌کشد.

اگوییسهایم، فرانسه (Eguisheim)

اگوییسهام یکی از مناطقی است که در مسیر رفتن به آلزاس باید حتما ببینید.

فرل، انگلیس (Firle)

این جامعه کشاورزی قدیمی در ساسکس شرقی، چندین سال پیش مرکز گردهمایی‌های گروه بلومزبری (Bloomsbury Group) شامل ویرجینیا وولف بود. بازدیکنندگان می‌توانند همچنان از چارلزتون (Charleston)، منزل این گروه، مملو از نقاشی‌، پارچه و دیوارنگاره‌ها دیدن کنند.

Fornalutx، اسپانیا

این روستای سنگی معطر به رایحه لیمو و پرتقال، واقع در جزیره بالئاری، مایورکا، در کمال تعجب یک مرکز ورزشی است. در نزدیکی این روستا یک ساحل صخره‌ای وجود دارد و خود روستا در فاصله کمی از مسیر دوچرخه‌سواری قرار گرفته است. این مسیر از میان کوه‌های Serra de Tramuntana می‌گذرد.

Guarda، سوئیس

روستای شاهکار گاردا واقع در کوه‌های آلپ و مملو از کلبه‌های چوبی، دارای ۱۶ مسیر مشخص برای هایکینگ است که از میان دره انگادین، دورتادور روستا، می‌گذرد و برای همه افراد از مبتدی تا حرفه‌ای مناسب است. همچنین پیاده‌گردها می‌توانند با اداره گردشگری محلی یک تور تشکیل دهند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share