خوراکی هاسلامتعلمی

زنان باید از این خوراکی زیاد بخورند

وقتی به زندگی سالم و رعایت رژیم غذایی مناسب می‌اندیشیم، تقریبا نخستین چیزی که فورا به ذهن‌مان خطور می‌کند این است که مصرف سبزیجات بیش‌تر برای سلامتی ضروری است.

همچنین با اینکه سبزیجات به دلیل پایین بودن میزان قندشان، به وضوح گزینه‌ای سالم‌تر هستند، ممکن است برخی افراد در رژیم غذایی‌شان میوه‌ها را ترجیح دهند.اما مطالعات ثابت کرده که پیاز و سیر جز سبزیجاتی اند که سرشار از خاصیت است.

پیاز و سیر، گیاهان متعلق به جنس سیر (allium) هستند.در پژوهش های گذشته نشان داده شده که پیاز و سیر علاوه بر پیشگیری از دیابت و بیماری قلبی ، اثر ضد سرطان دارند و از سرطان های روده بزرگ، معده و پروستات جلوگیری می کنند.
همچنین در پژوهشی که اخیرا در خصوص خواص پیاز و سیر منتشر شد، ثابت شده است که خوردن پیاز و سیر خطر ابتلاء به سرطان پستان (breast) را نیز کاهش می دهد.
دراین پژوهش بروز موارد ابتلا به سرطان پستان اولیه در بین ۳۱۴ نفر از زنان ۳۰ تا ۷۹ ساله از سوابق بیمارستانی و درمانگاه مشخص شد. این گروه زنانی بودند که سابقه سرطان غیر از سرطان پوست غیر ملانومای ساکن همان منطقه را داشتند. درنهایت نتایج مطالعه نشان داد که مصرف زیاد پیاز و سیر در برابر سرطان پستان در این جمعیت محافظت کننده بوده است.
محققان معتقدند موادی به نام flavanols و ترکیبات organosulfur مسئول اثر ضد سرطان پیاز و سیر هستند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share