فرهنگی و هنری

جوکر واکین فینیکس هیچ ارتباطی با بتمن رابرت پتینسون نخواهد داشت

این روزها همه‌جا صحبت از فیلم جوکر (Joker) با هنرنمایی واکین فینیکس در نقش این شخصیت معروف دی سی کامیکس (DC Comics) است؛ فیلمی که نه‌تنها جایزه‌ی اصلی جشنواره فیلم ونیز را به‌دست آورد، بلکه از طرف منتقدان مختلف هم با بازخوردهای مثبتی همراه بوده است. خیلی‌ها تصور می‌کنند که جوکر با بازی واکین فینیکس سرانجام وارد مجموعه فیلم‌های جدید بتمن (The Batman) با حضور رابرت پتینسون خواهد شد، ولی در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون مطلع شدیم که کارگردان جوکر چنین موضوعی را به‌طور کامل رد کرده است.

تاد فیلیپس در گفتگوی اخیر خود و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا احتمال دارد جوکر این فیلم با بتمن رابرت پتینسون در یک اثر مشترک حضور داشته باشند، جوابی محکم و قاطعانه داده است:

نه، مطمئناً نه.

البته فیلیپس از احتمال معرفی شخصیت‌های دیگری برپایه‌ی جوکر توسط دی سی در آینده صحبت می‌کند و چنین موضوعی را غیرممکن نمی‌داند ولی درهرصورت جوکری که او در فیلم خود نمایش داده است، در فیلم بتمن به کارگردانی مت ریوز حضور نخواهد داشت.

کمیک بوک‌ها برای ما همان نقشی را ایفا می‌کنند که در کارهای اقتباسی از آثار شکسپیر هم می‌بینیم. یعنی همان‌طور که می‌توان انواع و اقسام هملت‌ها را خلق کرد، در آینده هم جوکرهای بسیار بیشتری خواهیم داشت.

البته پیش از این هم اخباری منتشر شده بود، مبنی بر اینکه فیلم جوکر اثری جداگانه و بی‌ارتباط با سایر فیلم‌های بتمن محسوب می‌شود. ولی باز هم بعضی از طرفداران بتمن امیدوار بودند جوکر فینیکس را درکنار بتمن پتینسون ببینند؛ موضوعی که بازه‌ی زمانی رخ‌دادن ماجراهای این دو فیلم هم باعث تقویت آن می‌شد، چرا که فیلم جوکر در اوایل دهه‌ی ۱۹۸۰ رخ می‌دهد و فیلم بتمن هم در دهه‌ی ۱۹۹۰ و از نظر این هواداران، تهیه‌ی اثری با حضور مشترک این دو خیلی هم عجیب نبود.

از طرف دیگر مراحل تولید فیلم بتمن هم توسط عوامل شرکت برادران وارنر به‌خوبی پیش می‌رود؛ فیلمی که صحبت‌هایی در مورد حضور شخصیت‌هایی چون زن گربه‌ای (Catwoman)، دوچهره (Two-Face)، ریدلر (Riddler) و پنگوئن (Penguin) در آن به‌گوش می‌رسد و رابرت پتینسون هم به‌تازگی از مشورت خود با کریستوفر نولان، خالق سه‌گانه شوالیه تاریکی (The Dark Knight) برای ایفای نقش بتمن صحبت کرده است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share