اجتماعی

جزئیات نشت آب از پایه‌های برج آزادی

علی مفاخریان شهردار منطقه ۹ شهرداری تهران، در واکنش به برخی اخبار منتشره مبنی بر نشت آب از پایه‌های برج آزادی اظهار کرد: در سنوات گذشته اقداماتی برای برچیدن فضای سبز اطراف برج و برچیدن کف میدان صورت گرفت که سبب نابودی شبکه زهکش میدان شد.

وی با تأکید بر اینکه این اقدامات به صورت اصولی و مهندسی صورت نگرفته است، افزود: مجموع این اقدامات موجب شد که آب از یک بخش به بخش‌های دیگر نشت کند.

شهردار منطقه ۹ شهرداری تهران با بیان اینکه هنوز نقطه مشخصی در کف میدان کشف نشده که بگوییم آب از آنجا نشت می‌کند تا آن را رفع ایراد کنیم، گفت: احتمال می‌رود علت نشت آب، وجود آب نما‌های خطی در اطراف میدان باشد، لذا نیازمند این هستیم که کار عایق‌بندی و شبکه زهکش آبنما‌ها را مجدد به صورت کارشناسانه انجام دهیم.

مفاخریان ادامه داد: برای این منظور کارگروهی متشکل از مجموعه میراث فرهنگی، وزارت ارشاد، سازمان زیباسازی و بنیاد رودکی که متولی نگهداری برج آزادی هستند، تشکیل شده است تا برخی از کارها را از طریق اقدامات عاجل دنبال کنیم.

وی افزود: مقرر شد تا دوباره کار عایق بندی و زهکشی پایه‌های برج بررسی شود و مجددا آبنما‌های خطی اطراف میدان هم کار خود را آغاز کنند.

شهردار منطقه ۹ شهرداری تهران در خصوص اقدامات انجام شده برای جلوگیری از سرایت نشت آب به معماری برج گفت: فعلاً بخش‌هایی را که احتمال می‌دادیم در آنجا نشت آب وجود داشته باشد، متوقف کردیم و درصدد هستیم تا شبکه زهکش را هم برطرف کنیم.

مفاخریان با بیان اینکه میدان آزادی ۵۰ سال قدمت دارد، تصریح کرد: کارکرد‌های این میدان در طول ۵۰ سال گذشته به خاطر شرایط ترافیکی و ایجاد خطوط مترو تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه میدان آزادی به عنوان یک مرکز اجتماع محور مردم قلمداد می‌شود، افزود: تلاش می‌کنیم بتوانیم از این ظرفیت برای اجتماعات محوری مردم استفاده کنیم.

شهردار منطقه ۹ شهرداری تهران با اشاره به ترکیب اصلی نور و صدا و آب که در مجموعه میدان آزادی وجود دارد، گفت: ما درصدد هستیم این کار را به صورت دائمی انجام دهیم و خود برج نیازمند آن است که مرمت شود و مجموعه وزارت ارشاد هم برای تأمین اعتبارات در حال پیگیری از دولت است و بخش‌هایی از فضای معماری این برج که در طول زمان آسیب دیده مرمت می‌شود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share