اجتماعی

هوای سالم تهران در نیمه اسفند

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از سالم بودن هوای تهران طی امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ اسفند) خبر داد.

حسین شهبازی اعلام کرد: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۴ و ۱۵ اسفند) شرایط کیفی وای سالم در بیشتر نواحی شهر تهران برقرار خواهد بود و انتظار می‌رود از بعدازظهر روز چهارشنبه، همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی، کاهش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده شود.

وی ادامه داد: میانگین کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز، با شاخص ۶۰ در شرایط سالم قرار داشت همچنین میانگین کیفیت هوای تهران هم‌اکنون با شاخص ۶۳ در وضعیت سالم است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز( ۱۴ اسفند) است و برای برخی ساعات وزش باد به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه انتظار می‌رود که در پراکندگی آلاینده‌ها موثر خواهد بود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: این وضعیت جوی تا روز چهارشنبه (۱۵ اسفند) کم و بیش ادامه دارد و همراه با تغییر شرایط جوی در بعدازظهر به تدریج بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد با جهت غالب غربی – شمال غربی طی برخی ساعات افزوده خواهد شد.

به گفته شهبازی، دمای تهران تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share