اقتصادیبازار

قیمت طلا، سکه و ارز در بازار امروز

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۳۸۲ هزار تومان کاهش یافت.

امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش نسبت به روز قبل در قیمت ۴ میلیون و ۳۸۲ هزار تومان و طرح قدیم ۴ میلیون و ۲۴۶ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۴۹۹ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۵۹۷ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۴۸ هزار تومان فروخته می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۰۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۲۸۶.۹ دلار معامله می‌شود.

گفتنی است علت اصلی کاهش قیمت انواع سکه و طلا در بازار تهران طی روز جاری کاهش قیمت دلار در بازار آزاد و کاهش قیمت جهانی طلا است.

ریزش قیمت‌ها در بازار ارز از صبح امروز در بخش‌های مختلف مشهود است و موجب شده تا قیمت دلار بار دیگر به کانال ۱۲ هزار تومان برگردد.

صرافی‌های بانکی صبح امروز قیمت فروش دلار را ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرده بودند، اما بعد از ادامه دار شدن سیر نزولی قیمت ها، این صرافی‌ها نیز کاهش قیمت را در دستور قرار دادند. برهمین اساس هم اکنون در صرافی‌های بانکی قیمت فروش دلار ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت خرید دلار از مردم ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است.

گفتنی است در بازار آزاد، دلال‌ها از مردم دلار را با قیمت ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان می‌خرند. همین امر موجب شده بود تا قبل از کاهش قیمت در صرافی‌های بانکی، صف فروش ارز مقابل این صرافی‌ها تشکیل شود.

یورو نیز در صرافی‌های بانکی نسبت به صبح ۱۰۰ تومان کاهش قیمت داشته است؛ برهمین اساس یورو در صرافی‌های بانکی با قیمت ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان فروخته و با قیمت ۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان از مردم خریداری می‌شود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share