اجتماعی

عبور موج ضعیف بارشی از کشور

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از عبور یک موج ضعیف بارشی از روی کشور خبر داد و گفت: این موج سبببارش پراکنده و وزش باد در برخی مناطق کشور می‌شود.

احد وظیفه  اعلام کرد : بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (دوشنبه ۱۳ اسفند) با عبور موج ضعیفی از روی کشور ، در برخی از نقاط سواحل دریای خزر، شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس شمالی ، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی بارش پراکنده باران ، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به این که فردا (سه‌شنبه ۱۴ اسفند) بارش به مناطقی از شمال شرق و شرق کشور محدود خواهد شد، گفت‌: پس فردا (چهارشنبه ۱۵ اسفند) برای برخی از نقاط ارتفاعات البرز مرزی، شمال شرق، ارتفاعات زاگرس جنوبی و غرب کرمان بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که فردا (سه‌شنبه ۱۴ اسفند) برای بخش‌هایی از جنوب شرق کشور وزش باد به نسبت شدید پیش‌بینی می‌شود، ادامه‌ داد: طی امروز و فردا نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی در مورد وضع جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت‌: آسمان پایتخت، فردا و پس فردا (سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۴ و ۱۵ اسفند) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران طی این دو روز حدود ۱۵ و ۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share