اجتماعی

افزایش ۸۱۰ میلیون مترمکعبی حجم دریاچه ارومیه

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی از آغاز رهاسازیآب سد ساروق تکاب به سمت دریاچه ارومیه خبر داد.

کیومرث دانشجو با اشاره به آغاز رهاسازی آب از سد ساروق تصریح کرد: رهاسازی از سد مذکور از امروز شنبه ۲۷ بهمن ماه سال جاری به سمت دریاچه ارومیه آغاز شده است.

وی ادامه داد: این رها سازی به میزان ۲۵ میلیون مترمکعب با حداکثر دبی خواهد بود.

دانشجو یادآور شد: جهت پیشگیری از بروز حوادث احتمالی به واسطه رها سازی و تشدید جریان آب در مسیر رودخانه از عموم مردم و ساکنان محلی در خواست می‌شود در طول زمان رهاسازی از نزدیک شدن به حریم و بستر رودخانه خودداری و موارد ایمنی را رعایت کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی با اشاره به رهاسازی‌های قبلی از سدهای استان (شهرچای، بوکان، مهاباد، زولا و دریک) به سمت دریاچه ارومیه یادآور شد: مرحله دوم رهاسازی از سد مهاباد در تاریخ ۲۰ بهمن با حجم ۳۰ میلیون مترمکعب با دبی ۲۰ مترمکعب بر ثانیه انجام شده که با رهاسازی اخیر از سد ساروق تراز دریاچه بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۰.۷۷ است افزود: وسعت فعلی دریاچه ارومیه ۲۳۱۱ کیلومتر مربع گزارش شده است.

دانشجو، حجم فعلی آب دریاچه ارومیه را ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون مترمکعب عنوان کرد و افزود: حجم آب دریاچه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸۱۰ میلیون مترمکعب افزایش داشته است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share