فرهنگی و هنری

گزارش فروش سینمای ایران؛ ادامه فروش قوی پاردایس

در گزارش فروش این هفته سینمای ایران از ادامه‌ی فروش قوی فیلم سینمایی «پارادایس» و ادامه صدرنشینی «قانون مورفی» گفته‌ایم. 

در هفته گذشته، بالاخره یک فیلم جدید اکران شد و این فیلم با توجه به ژانر کمدی‌اش خیلی زود جای خود را در بالای جدول پیدا کرد. در این هفته اما تازه‌اکران پرفروشی روی پرده نرفته است. در نتیجه با جدولی مشابه چند هفته‌ی گذشته طرفیم. در این هفته، رتبه اول در اختیار فیلم سینمایی «قانون مورفی» ساخته‌ی رامبد جوان است. این فیلم ایرانی در پنجمین هفته اکرانش ۱۷۱ سینما در اختیار داشت و ۸۰۰ میلیون تومان دیگر فروخت. «قانون مورفی» حالا به فروش کلی معادل ۷ میلیارد و ۸۶ ملیون تومان رسیده است. این فیلم سینمایی تا پایان اسفند ماه از شانس‌های فروش بالا محسوب می‌شود. رتبه دوم این هفته در اختیار «پارادایس» جدیدترین ساخته‌ی علی عطشانی است. این فیلم در دومین هفته‌اش ۸۱ سینما در اختیار داشت و ۶۵۴ میلیون تومان فروخت. فیلم ایرانی «پارادایس» حالا به مجموع فروشی معادل یک میلیارد و ۴۲۷ میلیون تومان رسیده است.

رتبه سوم این هفته در اختیار فیلم کمدی «تخته گاز» است؛ ساخته‌ی محمد آهنگرانی در چهارمین هفته اکرانش در ۱۰۵ سینما به نمایش درآمد و توانست ۲۵۱ میلیون تومان بفروشد. این فیلم سینمایی تاکنون به صورت کلی یک میلیارد و ۲۶۵ میلیون تومان فروخته است.  رتبه چهارم این هفته به فیلم سینمایی «کلمبوس» به کارگردانی هاتف علیمردانی تعلق دارد. «کلمبوس» در هفته گذشته که نهمین هفته اکرانش بود، ۶۰ سینما در اختیار داشت و ۱۷۰ میلیون تومان فروخت. این فیلم سینمایی حالا در مجموع ۴ میلیارد و ۶۳۷ میلیون تومان درآمد داشته است. رتبه پنجم این هفته به کمدی سیاسی «مارموز» ساخته‌ی کمال تبریزی تعلق دارد. این فیلم سینمایی که در هفته‌های آغازین اکران فروش قوی‌ای داشت، حالا در هفته هشتم اکرانش با نمایش در ۶۶ سینما به فروش ۱۳۵ میلیون تومان رسیده است و به صورت مجموع ۶ میلیارد و ۱۹۵ میلیون تومان درآمد داشته است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share