دانش و فناوری

تجهیزات Mortal Kombat 11 تنها جنبه تزئینی خواهند داشت

ظاهراً تجهیزات موجود در بازی Mortal Kombat 11 بدون سیستم سطح‌بندی هستند و فقط جنبه تزئینی خواهند داشت. از طرفی Augmentها روی گیم‌پلی شخصیت‌ها تأثیر می‌گذارند.

سیستم تجهیزاتی (Gear System) که استودیوی ندررلم (NetherRealm) برای Mortal Kombat 11 در نظر گرفته، بی‌شباهت به بازی Injustice 2 هنگام عرضه‌اش در می ۲۰۱۷ نیست. در عین حال که Injustice 2 با حفظ بالانس در تجهیزاتش شیوه مناسبی برای تعادل در حالت PvP آنلاین بازی برقرار کرده بود، مورتال کامبت ۱۱ مسیر متفاوتی خواهد داشت. این بار تجهیزات به عنوان شخصی سازی ظاهر شخصیت‌تان عمل خواهد کرد و در عملکرد کاراکتر تاثیری نخواهد داشت.

یکی از تهیه کنندگان استودیو، در رابطه با تفاوت بین دو بازی از لحاظ سیستم تجهیزاتشان پرسید. او پاسخ داد: «یکی از تفاوت‌های عمده این است که خود این تجهیزات هیچ سطحی ندارند و فقط تزئینی هستند.»

با این حال بازیکنان همچنان می‌توانند آیتم‌هایی پیدا کنند که طریقه عملکرد بعضی حرکت‌های خاص را تغییر می‌دهد. به آن‌ها «آگمنت» (Augment) گفته می‌شود و به گفته تراب می‌توانند حرکت‌ها یا گیم‌پلی یا مدت بازیابی را تغییر دهند.

او گفت:

آن‌ها کاملاً متفاوت خواهند بود؛ بنابراین تجهیزات جنبه تزئینی دارند، اما آگمنت‌ها نوع دیگری از لوت هستند که می‌توانید در خلال بازی به آن‌ها دست یابید. شما می‌توانید شخصیت‌تان را حسابی شخصی‌سازی کنید. مثلاً «اسکارلت» آگمنت‌های متفاوتی دارد.

می‌توانید کاری کنید که با خون، میزان بیشتری از سلامتی به دست آورد و کارهایی از این قبیل. می‌توانید نسخه‌های مختلفی از شخصیت‌تان بسازید و این شخصی‌سازی‌ها به شکل آنلاین دیده می‌شوند، اما نه مثل Injustice 2؛ تغییرات سطح شخصیت‌تان تماما در بازی آنلاین وجود نخواهند داشت، اما انتخابات تزئینی توسط دیگر بازیکنان دیده می‌شوند.

در کل با رویکرد جالبی روبه‌رو هستیم؛ البته نباید فراموش کرد که Injustice 2 از چیزی به اسم لوت باکس‌های RNG (مادر باکس) برای دسترسی کاربر تجهیزات مختلف استفاده می‌کرد. به هر حال شما در Mortal Kombat 11 شاهد هیچ لوت باکسی نخواهید بود. اد بون، تهیه کننده بازی، طی مصاحبه‌ای با جو عصبی (Angry Joe)، کاربر یوتیوب گفت که لوت باکس‌ها در پرداخت‌های درون برنامه‌ای لحاظ نخواهند شد. احتمالاً مثل دیگر بازی‌های اخیر، ندررلم نیز از واحد پول درون بازی برای خرید آیتم‌های تزئینی استفاده خواهد کرد.

Mortal Kombat 11 در تاریخ ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) برای ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴، نینتندو سوییچ و پی سی منتشر خواهد شد (البته نسخه سوییچ در اروپا به تعویق افتاده است). بتای ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ برای ماه مارس (اسفند-فروردین) برنامه‌ریزی شده است. بازیکنان با پیش خرید بازی می‌توانند به نسخه بتا و شخصیت منفی معروف سری یعنی شائو کان به عنوان شخصیت روز اول دسترسی داشته باشند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share