اجتماعی

تجمع آلاینده‌ها در هوای تهران

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهرانگفت: کاهش میزان ناپایداری جوی در تهران طی امروز (۱۶ بهمن) شرایط را برای تجمع آلاینده‌ها در سطح شهر فراهم می‌کند.

حسین شهبازی  اظهارکرد: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۶ بهمن) نسبت به روز گذشته است و برای برخی ساعات وزش باد آرام تا ۲ متر بر ثانیه انتظار می‌رود که شرایط برای تجمع آلاینده‌ها در سطح شهر را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی و وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه در برخی ساعات در پراکندگی موقتی آلاینده‌ها موثر است.

شهبازی با بیان اینکه این وضعیت جوی نسبتا آرام تا فردا (۱۷ بهمن) کمابیش ادامه دارد، تصریح کرد: تنها برخی ساعات فردا همراه با وزش باد موثر خواهد بود.

به گفته مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران دمای هوا در پایتخت تا روز آینده روند افزایشی دارد.

شهبازی در ادامه گفت: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، انتظار می‌رود با تداوم شرایط جوی نسبتا پایدار تا فردا (۱۷ بهمن)، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران درآستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۴۹ در شرایط پاک قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۶۰ در شرایط سالم است

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share