اجتماعی

کاهش موقتی غلظت آلاینده‌ها در هوای تهران

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، طی امروز (۷ بهمن ماه) افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق مشاهده می‌شود. هرچند وزش باد در برخی ساعات عصرگاه در کاهش موقتی آلاینده‌ها مؤثر خواهد بود.

حسین شهبازی افزود: انتظار می‌رود با تغییر شرایط جوی طی فردا (۸ بهمن ماه) به‌تدریج از غلظت آلاینده‌های تجمع یافته کاسته شود و وضعیت کیفیت هوای پایتخت بهبود یابد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه گفت: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر امروز (۷ بهمن ماه) است که همراه با افزایش ابرناکی و وزش باد به بزرگی ۳ تا ۴ متر بر ثانیه در برخی ساعات خواهد بود.

وی افزود: با برقراری شرایط جوی ناپایدار طی فردا (۸ بهمن ماه) از ساعات آغازین روز بارش متناوب باران و در برخی ساعات بعدازظهر وزش باد نسبتاً شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می‌رود. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

شهبازی در پایان با بیان اینکه میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۳ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود، گفت: این شاخص هم‌اکنون ۱۱۱ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share