سلامت

حجامت برای درمان کمردرد و پادرد در سالمندان ممنوع!

حجامت برای درمان کمردرد و پادرد در سالمندان ممنوع!

یک پژوهشگر طب سنتی با بیان اینکه حجامت برای درمان کمردرد و پادرد در سالمندان مناسب نیست، گفت: حجامت به هیچ وجه برای این افراد توصیه نخواهد شد، ولی استفاده از راه بادکش و همچنین ماساژ پا و کمر با روغن بابونه، کنجد و زیتون سفارش خواهد شد.

به گزارش گپ گاه، سیدمهدی میرغضنفری پژوهشگر طب سنتی در ارتباط با درد پا و گزگز شدن انگشتان پا در سالمندان اظهار داشت: علت شایع  پا درد و یا ورم پا، بی حسی و خواب رفتگی پا و کمردرد مخصوصاً در زنان سالمند، تجمع سردی و رطوبت در بدن است.

وی اضافه کرد: پرخوری و عدم تحرک سبب خواهد شد که غذا در معده به انرژی تبدیل نشود و این مسئله با بالا رفتن سن، تجمع رطوبت در بدن و مواد زائد را به همراه دارد.

این متخصص فیزیولوی با اشاره به اینکه رطوبت به علت سنگینی در نیمه تحتانی بیشتر تجمع می یابد، گفت: این مشکل در افراد دارای مزاج سرد و هنگام زمستان بیشتر بروز می یابد.

پژوهشگر طب سنتی گفت: حجامت به هیچ وجه برای این افراد توصیه نخواهد شد، ولی استفاده از راه بادکش و همچنین ماساژ پا و کمر با روغن بابونه، کنجد و زیتون سفارش خواهد شد.

میرغضنفری با تأکید بر اینکه آغاز درمان از دیدگاه طب سنتی با پرهیز شروع خواهد شد، گفت: این افراد بهتر است غذاهای سرد و یا به اصطلاح سردی نخورند و محل خواب آنها گرم باشد.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share