اجتماعی

برف و کولاک در تعدادی از استان‌ها

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش برف، باران و کولاک در برخی از مناطق کشورگفت: از امروز (۱۶ دی ) تا بعد از ظهر فردا (۱۷ دی ) در استان‌های چهارمحال‌بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و خوزستان بارش شدید خواهد بود.

احد وظیفه ، با اشاره به این که سامانه بارشی امروز (۱۶ دی) از سمت مرزهای غربی وارد کشور می‌شود، اظهار کرد: این سامانه امروز استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب ، برخی نقاط شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های غربی و مرکزی رشته کوه البرز، در استان های زنجان، قزوین، البرز ، تهران و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی شامل همدان و مرکزی را تحت تاثیر قرار داده و سبب بارش برف و باران خواهد شد.

وی با بیان این که امروز در برخی مناطق بارش برف و باران همراه با وزش باد شدید و کولاک برف خواهد بود، گفت: در جاده‌های کوهستانی احتمال لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید وجود دارد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که سامانه بارشی اواخر امروز بخش‌هایی از استان‌های سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را در بر می‌گیرد،اظهارکرد: شدت بارش‌ها امروز ( ۱۶ دی) در برخی از نقاط استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان ، مناطق شمال و شرق خوزستان و چهارمحال‌بختیاری خواهد بود.

به گفته وظیفه، فردا (۱۷ دی) عمده فعالیت سامانه بارشی در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال‌بختیاری، شمال بوشهر و شمال غرب فارس خواهد بود که در استان‌های جنوبی احتمال پدیده رعد و برق نیز وجود دارد.

این کارشناس هواشناسی همچنین تاکید کرد: بیشترین میزان بارش از ظهر امروز تا بعد از ظهر فردا (دوشنبه) برای استان‌های چهارمحال‌بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد ، جنوب شرق لرستان و مناطق شرقی و شمالی خوزستان پیش‌بینی می‌شود و از اواخر وقت فردا از فعالیت سامانه بارشی کاسته خواهد شد.

وی در ادامه اضافه کرد: پس فردا (۱۸ دی)، در زاگرس مرکزی در استان‌های چهارمحال‌بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات شرق خوزستان بارش برف و باران رخ خواهد داد. از بعد از ظهر امروز تا اواخر فردا ( ۱۷ دی) غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود. افزون بر این دریای خزر از اواخر فردا و طی روز سه‌شنبه مواج خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی ضمن پیش‌بینی وضعیت آب و هوای پایتخت طی دو روز آینده، گفت: آسمان تهران فردا (۱۷ دی) ابری و به‌تدریج همراه با کاهش ابر و وزش باد و گاهی همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۱۱ و ۳ درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز سه‌شنبه (۱۸ دی) نیز آسمان پایتخت صاف خواهد بود و بیشترین و کمترین دمای تهران به ۱۰ و منفی یک درجه سانتیگراد می‌رسد.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share