خوراکی هاسلامت

خوراکی های ممنوعه برای صبحانه

ما به شما خوراکی های مفیدی را پیشنهاد می‌کنیم که در وعده صبحانه می‌توانند مورد استفاده‌تان قرار گیرند.

صبحانه مناسب شامل ۲ یا ۳ برش نان از انواع غلات، حدود ۵ گرم کره و کمی عسل یا مرباست؛ پروتئین مورد نیاز بدن در وعده صبحانه را از طریق مصرف شیر و پنیر تأمین کنید، اگر به شیر حساسیت دارید یا میانه خوبی با پنیر ندارید ماست را جایگزین کنید. ماست میوه‌ای و ماست بستنی نیز گزینه‌هایی خوب برای این موضوع هستند.‌

حق تقدم در وعده صبحانه با دانه‌های سبوس‌دار و پروتئینی است؛ گردو، دارچین، نوشیدنی سویا یا شیر بدون چربی و میوه نیز بهترین گزینه‌های یک صبحانه سالم هستند. اگر دارچین را به چای یا مربای کم شیرین اضافه کنید برای تنظیم قند خونتان خوب است.

 

این مواد غذایی را برای صبحانه مصرف نکنید‍ :

صبحانه سنتی ما ایرانی‌ها، نان و پنیر و چای شیرین است که کنار هم ترکیبی سالم و مغذی را تشکیل می‌دهند،‌ اما اگر خواستید در صبحانه خود تنوع ایجاد کنید بهتر است سراغ این مواد نروید:

سوسیس و کالباس: گوشت‌های فرآوری شده و چاشنی‌های مورد استفاده در آن‌ها با بیماری‌های قلبی و سرطان روده بزرگ مرتبط هستند. بهتر است آن‌ها را از همه وعده‌های غذایی خود حذف کنید و بیشتر از ماهی یک بار سراغشان نروید. ‌

کورن فلکس: اگر چه خیلی‌ها طرفدار کورن فلکس‌ها هستند، اما باید بدانید که رنگ‌ها و مواد شیمیایی استفاده شده در کورن فلکس‌ها مضر بوده و باعث بیش فعالی یا چاقی کودکان می‌شود.

شیرینی و کیک: موادغذایی مانند شیرینی دانمارکی، رول دارچین و نان‌های شیرین و برشته شده، کالری و چربی بالا دارند و باعث می‌شوند به‌خاطر حجم کم شیرینی‌ها سیر نشده و در عوض کالری بالا دریافت کنید.

فست‌فود: آماده کردن صبحانه و غذا خوردن می‌تواند وقت‌گیر باشد، از این رو به‌نظر می‌رسد خرید صبحانه از سر راه محل کار یا مدرسه بهترین گزینه باشد اما با اشتراک در فست فود اقلامی از چربی‌های اشباع‌شده، ‌سدیم و قندهای مصنوعی را به میزان بالا مصرف خواهید کرد.
سدیم بیش از حد باعث افزایش ناگهانی فشار خون شده و احتمال سکته مغزی در افراد مبتلا به فشار خون افزایش می‌دهد.

در حالت کلی باید گفت چربی‌های اشباع شده و قندها بدترین غذاها برای وعده صبحانه هستند که بدن را در معرض خطر بسیاری از بیماری‌ها قرار خواهند داد.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share