اجتماعی

کاهش غلظت آلاینده‌ها در هوای تهران

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وزش باد در هوای پایتخت طی امروز (۱۱ دی) کاهش نسبی غلظت آلاینده‌ها را به دنبال دارد.

حسین شهبازی اظهار کرد: بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، با افزایش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۱ دی) نسبت به روز گذشته برای برخی ساعات وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر برثانیه از سمت نواحی غربی انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: با تداوم این شرایط تا فردا (۱۲ دی)آسمان پایتخت برخی ساعات همراه با وزش باد است و به‌تدریج از بعد ازظهر بر میزان ناپایداری جوی افزوده می‌شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه همچنین دمای هوا در پایتخت تا روز آینده روند افزایشی دارد، گفت: براساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز (۱۱ دی) در شرایط سالم قرار دارد و وزش باد کاهش نسبی غلظت آلاینده ها را به دنبال خواهد داشت.

شهبازی افزود: انتظار می‌رود این شرایط تا فردا (۱۲ دی) همچنان تداوم داشته باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح با شاخص میانگین ۸۶ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت با میانگین ۷۰ همچنان در شرایط سالم است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share