ورزشی

محمد صلاح برترین گلزن لیگ انگلیس در سال ۲۰۱۸

ستاره مصری لیورپول با ۲۸ گل زده در سال ۲۰۱۸ برترین گلزن لیگ جزیره شد.

سال ۲۰۱۸ نیز به پایان رسید و لیورپول توانسته است با ۷ امتیاز اختلاف نسبت به منچسترسیتی تیم دوم جدول رده بندی در صدر قرار گیرد و کمتر از یک نیم فصل با ادامه این روند می‌تواند برای اولین بار قهرمانی در لیگ برتر را به دست بیاورد. 

در این راه لیورپولی‌ها باید خیلی قدردان محمد صلاح مصری باشند که با زدن ۲۸ گل در لیگ برتر در این سال کمک زیادی به ثبات قرمزها در بین تیم‌های بالانشین جدول لیگ برتر کرده است. 

محمد صلاح در آخرین دیدار خود در این سال برابر آرسنال از روی نقطه پنالتی برای تیمش گلزنی کرد و در حالی که می‌توانست ۲۹ گل فصل خود را نیز در همان دیدار به ثمر برساند، پنالتی دوم را به هم‌تیمی برزیلی‌اش روبرتو فیرمینو داد تا سال ۲۰۱۸ را با ۲۸ گل زده به پایان برساند.

بعد از محمد صلاح، هری کین با ۲۵ گل در رده دوم قرار گرفته است و پیر امریک اوبامیانگ با ۲۳ گل در رده سوم قرار گرفته است و نکته جالب این است که در بین ۱۰ بازیکن اول، نامی از بازیکنان منچستریونایتد، پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر دیده نمی‌شود.

۱۰ گلزن برتر لیگ انگلیس در سال ۲۰۱۸ 

محمد صلاح – ۲۸ گل

هری کین- ۲۵ گل 

امریک اوبامیانگ- ۲۳ گل 

سرخیو آگوئرو- ۱۸ گل 

ادن هازارد – ۱۷ گل 

جیمی واردی- ۱۷ گل

گلن مورای – ۱۶ گل

سادیو مانه-  ۱۴ گل 

رحیم استرلینگ – ۱۴ گل

روبرتو فیرمینو-۱۳ گل 

از فردا شب (۱ ژانویه ۲۰۱۹) رقابت‌های لیگ برتر دنبال خواهد شد و در حساس‌ترین بازی، پنج‌شنبه شب دو تیم منچسترسیتی و لیورپول برابر هم قرار خواهند گرفت.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share