دانش و فناوری

پیش بینی هواوی برای رشد ۲۱ درصدی درآمد سالانه در سال ۲۰۱۸

مدیر فعلی هواوی در نطقی از پیش بینی های این کمپانی در خصوص درآمد سالانه سخن گفت و شرایط این کمپانی را با وجود چالش های زیاد دارای رشد فزاینده دانست.

رئیس دوره ای هواوی امروز ضمن اشاره به اینکه کمپانی یادشده در دو سال گذشته به رغم سنگ اندازی دولت های گوناگون سریع ترین رشد تجاری را داشته است، خاطرنشان کرد که انتظار داریم این کمپانی سال ۲۰۱۸ را با ۱۰۹ میلیارد دلار درآمد به پایان برساند که این عدد نشانگر ۲۱ درصد رشد در این زمینه است.

گو پینگ (Gue Ping) در نطقی که به مناسبت سال جدید خطاب به کارمندان کمپانی چینی ایراد کرد، اعلام داشت که ۲۶ قرارداد را در رابطه با نسل پنجم ارتباطات، ۵G، نهایی نموده است و پیش بینی می کند فروش گوشی های هوشمند هواوی در سال ۲۰۱۸ از مرز ۲۰۰ میلیون دستگاه عبور کند.

البته پیش بینی های فوق قبلا هم مطرح شده بود و به نظر می رسد برنامه ی چینی ها به درستی در حال پیش روی است. غول چینی دنیای فناوری اوایل ماه جاری نیز پیش بینی کرده بود که درآمد سالانه ی این کمپانی برای نخستین بار از ۱۰۰ میلیون دلار تجاوز کند. چینی ها همچنین با اعلام عقد ۲۵ قرارداد در خصوص به کارگیری ۵G خود را به عنوان بزرگ ترین ارائه دهنده ی تجهیزات ۵G در جهان معرفی کرده بودند. صاحبان دومین برند پرفروش گوشی هوشمند، در اوت سال جاری نیز پیش بینی کرده بودند که بیش از ۲۰۰ میلیون گوشی را به فروش خواهند رساند.

هواوی بزرگ ترین تولیدکننده ی تجهیزات مخابراتی جهان و دومین تولیدکننده ی مطرح گوشی هوشمند است. این کمپانی در سالی که گذشت از سوی آمریکا و متحدانش نظیر استرالیا و نیوزلند تحت فشار قرار گرفت و این دولت ها تجهیزات مخابراتی هواوی را به بهانه ی ناامن بودن ممنوع اعلام کردند. ادعایی که چینی ها به کرّات آن را تکذیب کردند.

تنش ها زمانی بالاتر گرفت که سابرینا منگ، مدیر مالی هواوی و دختر رن ژنگفی (Ren Zhengfei)، یکی از بنیان گذاران این کمپانی در کانادا دستگیر شد. بازداشت خانوم منگ اوایل ماه جاری به اتهام کمک به ایران برای دور زدن تحریم ها صورت گرفت.

منگ چند روز بعد به قید وثیقه ی ۷.۳۵ میلیون دلاری آزاد شد و چینی ها از آن تاریخ طی اقدامی انتقام جویانه دو کانادایی را بازداشت کرده اند. در سوی دیگر، گفته می شود کاخ سفید در تدارک ابلاغی است که طی آن کمپانی های آمریکایی از استفاده از هرگونه تجهیزات مخابراتی ساخت هواوی و ZTE منع می شود. دو تولیدکننده ی بزرگ چینی تا به حال در این خصوص اظهار نظری نکرده اند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share