دانش و فناوری

اولین گوشی هوشمند ۵G ال جی، جی ۸ نخواهد بود

اولین گوشی هوشمند 5G ال جی، جی 8 نخواهد بود

به احتمال زیاد، ال جی G8 نخستین گوشی ۵G کمپانی ال جی نخواهد بود. همچنین گوشی هوشمند تاشدنی ال جی نیز فصل سوم ۲۰۱۹ معرفی می شود.

در سال جاری میلادی، کمپانی ال جی نتوانست در حوزه ی بازار چالشی گوشی های هوشمند موفقیت خاصی را از آن خود کند، امسال سالی شلوغ و در عین حال همراه با ضرر مالی برای گوشی های هوشمند بالارده بود و بعضی گوشی های هوشمند میان رده ی ال جی نیز نتوانستند وضعیت را خیلی تغییر بدهند.

اوایل آذرماه گفته شد که ال جی مدیران بخش های موبایل و فناوری خود را تغییر داده است. یکی از علت های اصلی تغییرات مدیریتی ال جی، امید نجات بخش گوشی های هوشمند این کمپانی مطرح گردیده است. به نظر می رسد ال جی با مدیران جدید خود در حال برنامه ریزی برای سال ۲۰۱۹ میلادی است و در ماه ژانویه نیز در نظر دارد گوشی هوشمند میان رده ی ال جی Q9 را معرفی کند.

اولین گوشی هوشمند 5G ال جی، جی 8 نخواهد بود
اولین گوشی هوشمند ۵G ال جی، جی ۸ نخواهد بود

انتظار داریم که این گوشی هوشمند میان رده با قیمت مقرون به صرفه به همراه نمایشگر ۶.۱ اینچی، تراشه ی اسنپدراگون ۶۶۰ کوالکام و حافظه ی رم ۴ گیگابایتی در نمایشگاه CES ۲۰۱۹لاس وگاس رسما معرفی شود. حتی در صورتی که برنامه های قبلی کمپانی ال جی متوقف شده باشند، انتظار داریم که گوشی هوشمند بالارده ی ال جی G8 پایان ماه مارس (فروردین ماه) معرفی شود. اما خبر جالب توجه درباره ی این گوشی هوشمند آن است که احتمال دارد ال جی G8 ویژگی اتصال به شبکه ی ۵Gرا نداشته باشد. دلیل این موضوع آن است که انتظار داریم گوشی هوشمند پرچم دار دیگری با نام تجاری متفاوت، در ماه مارس (فروردین) یا آوریل (اردیبهشت) در کره و ایالات متحده با ویژگی پشتیبانی از نسل بعدی شبکه ی ارتباطی پرسرعت معرفی شود.

باید ببینیم آیا ال جی، نخستین نسل گوشی های هوشمند ۵G خود را از خانواده ی V معرفی می کند یا خط تولید تازه ای برای گوشی ۵G درنظر خواهد گرفت. همچنین مشخص نیست که اپراتور تلفن همراه اسپرینت، تنها ارائه کننده ی خدمات بی سیم برای این گوشی هوشمند در ایالات متحده خواهد بود یا اپراتورهای تلفن همراه دیگری نیز از گوشی ۵G ال جی پشتیبانی خواهند کرد. درنهایت باید اضافه کنیم که هم اکنون هنور مشخص نیست که ال جی G8 با ویژگی پشتیبانی از ۴G LTE در کنگره ی جهانی موبایل ۲۰۱۹ در بارسلونا معرفی می شود یا ال جی برای معرفی ال جی G8 رویداد جداگانه ای درنظر خواهد گرفت.

پیش از این گفته شده بود که گوشی هوشمند تاشدنی ال جی در نمایشگاه CES ۲۰۱۹ معرفی نمی شود. به نظر می رسد گوشی هوشمند تاشدنی ال جی فصل سوم سال ۲۰۱۹ معرفی شود. این خبر خوبی برای سامسونگ خواهد بود. البته نخستین بودن همواره به معنی موفق بودن نیست. در صورتی که محصولی بتواند وضعیت بازار را تغییر بدهد، می تواند اول بودنش مهم باشد. شاید ال جی هم همین موضوع را مورد توجه قرار داده است و عجله ای برای معرفی گوشی هوشمند تاشدنی این کمپانی ندارد. بلکه در نظر دارد ابتدا مراحل کنترل کیفیت محصول خود را طی کند. چنین تصمیم گیری حداقل روی کاغذ عاقلانه به نظر می رسد.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share