اجتماعی

هزاران نفر قربانی تغییرات اقلیمی در سال ۲۰۱۸

یک موسسه خیریه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد: پدیده‌های جوی مرتبط با تغییرات اقلیمی در سال ۲۰۱۸ به مرگ هزاران نفر و خسارت مالی قابل توجهی در سراسر جهان منجر شده‌ است.

این موسسه خیریه  در بررسی خود ۱۰ حادثه جوی را شناسایی کرده‌ که هر یک از آن‌ها بیش از یک میلیارد دلار هزینه بر جای گذاشته‌ است. همچنین چهار حادثه جوی در سال ۲۰۱۸ رخ داده است که هر یک از آن‌ها بیش از ۷ میلیارد دلار هزینه داشته‌اند.

محققان در بررسی‌های خود نشان داده‌اند که موج گرما در اروپا به‌طور مستقیم تحت تاثیر گرمای ناشی از فعالیت‌های بشر بوده‌ است. همچنین حوادث جوی دیگر بر اثر تغییرات به وجود آمده در الگوهای آب و هوایی است که از پیامدهای تغییرات اقلیمی به حساب می‌آیند.

در این گزارش آمده‌است: پرهزینه ترین بلایای طبیعی مرتبط با افزایش دما و وقوع طوفان‌های فلورانس و مایکل بوده است که هر یک از آن‌ها به ترتیب حدود ۱۷ و ۱۵ میلیارد دلار هزینه به جا گذاشته‌اند.

ژاپن در سال ۲۰۱۸ با پدیده‌های سیلاب و موج گرما روبرو بوده که با تاثیرات مخرب عظیمی همراه بوده‌ است. جاری شدن سیل در این کشور به فوت دست‌کم ۲۳۰ تن منجر شده و خسارت مالی به ارزش هفت میلیارد دلار به جا گذاشته‌ است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share