دانش و فناوری

بازی PUBG بیش از یک میلیون بازیکن فعال ماهیانه دارد

هیچ‌وقت بازی PUBG را دست‌کم نگیرید، چرا که این اثر بعد از گذراندن دوره‌ی اُفت یک ساله، باری دیگر به روند رو به رشد رسیده است.

در روزهای پایانی سال ۲۰۱۸ کاربران شبکه‌ی استیم شاهد اتفاقی غیرمنتظره بوده‌اند و آن چیزی نیست جز بازگشت بازی PlayerUnknowns Battlegrounds به دوران اوج. همان‌طور که در جریان هستید، با ظهور بازی‌هایی از قبیلFortnite و دیگر آثار بتل‌ رویال، بازیکنان PUBG به آن بازی‌ها روی آوردند و به این ترتیب، تعداد کاربران فعال ماهیانه‌ی PUBG کاهش پیدا کرد. این ریزش کاربران حدود یک سال ادامه پیدا کرد؛ حال خبر خوش این است که طبق آمارهایی که منتشر شده‌اند، بازیکنان فعال این بازی بتل‌رویال و صاحب سبک در حال افزایش هستند.

 

تعداد بازیکنان این بازی در یک ماه گذشته حدود ۶٪ افزایش پیدا کرده است. هرچند دیگر آثاری همچنون Dota 2 وCounter Strike: Global Offensive میانگین بازیکنان بیشتری را در سال ۲۰۱۸ به خود جذب کرده‌ بودند، اما بازیکنان فعال PUBG در ۳۰ روز گذشته بیشتر از آثار ذکر شده، اعلام شده است و به این ترتیب، در ماه گذشته این PUBG است که در جایگاه اول با بیشترین بازیکنان فعال قرار می‌گیرد.

شاید از خود سوال کنید که دلیل این رشد چه چیزی می‌تواند باشد؟ نمی‌توانیم به این پرسش پاسخ قطعی بدهیم، اما انتشار نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی قطعا بی‌تاثیر نبوده است. در کنار این موضوع، افزونه‌ی Santa Claus را که مربوط به کریسمس است هم نباید فراموش کنیم. این افزونه، محتوا و آیتم‌هایی با حال و هوای زمستانی را شامل می‌شود. جالب است بدانید که بازیکنان همواره از چنین بسته‌های الحاقی و رویدادهای فصلی استقبال کرده‌اند. علاوه‌بر موارد گفته شده، نقشه‌ی جدیدی برای کاربران PC منتشر شده است که به بازیکنان اجازه می‌دهد حالت زمستانی و برفی را به نقشه‌های خود اضافه کنند. دیدن نقشه‌های قدیمی و تکراری با حال و هوای جدید، بدون شک میزان رضایت بازیکنان را افزایش داده است.

ناگفته نماند که بازی PUBG برای پلتفرم‌های اندروید، IOS، پلی‌ استیشن ۴، ایکس‌ باکس وان و پی‌سی منتشر شده است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share