دانش و فناوری

پیکسل ۳ امتیاز ۱۰۱ از DxOMark را کسب کرد

پیکسل 3 امتیاز 101 از DxOMark را کسب کرد

گوگل پیکسل ۳ امتیاز ۱۰۱ را از DxOMark کسب کرد و خود را رقیبی برای آیفون XR اپل معرفی کرد، چراکه امتیاز این دو گوشی یکسان است.

دوربین های گوشی های هوشمند هر روز بهتر می شوند. در حالی که می توان بخش اعظمی از عملکرد دوربین را به مشخصات سخت افزاری آن نسبت داد، اما نباید مشخصات نرم افزاری را نیز نادیده گرفت. این موضوع در مورد گوشی های هوشمند پیکسل گوگل صادق است.

پیکسل ۳ گوگل توانست با دوربین تکی در پنل پشتی خود، امتیاز ۱۰۱ را از DxOMark کسب کند. با چنین امتیازی، شاید بتوان به جرات گفت که پیکسل ۳ گوگل، یکی از بهترین دوربین ها را در میان گوشی های هوشمند با سنسور تکی دوربین دارد.

پیکسل 3 امتیاز 101 از DxOMark را کسب کرد
پیکسل ۳ امتیاز ۱۰۱ از DxOMark را کسب کرد

پیکسل ۳ با کسب امتیاز ۱۰۱، بالاترین امتیاز را در بین گوشی های هوشمند پیکسل گوگل از آن خود نموده است. گوگل پیکسل موفق به کسب امتیاز ۹۰ از DxOMark شد. همچنین، DxOMark به دوربین پیکسل ۲ گوگل امتیاز ۹۸ داده است. پیکسل ۳ گوگل در بخش عکاسی امتیاز ۱۰۳ و در بخش ویدئو، امتیاز ۹۸ را از آن خود کرد. جالب است بدانید امتیاز کسب شده ی پیکسل ۳ گوگل از DxOMark با امتیازآیفون XR برابر است؛ پیشتر نیز گفته شده بود که آیفون XR امتیاز ۱۰۱ را از DxOMark گرفت. آیفون XR در بخش عکاسی موفق به کسب امتیاز ۱۰۳ و در بخش تصویربرداری ویدئویی موفق به کسب امتیاز ۹۶ شد. در میان دوربین های با دوربین تکی اصلی در پنل پشتی، پیکسل ۳ گوگل موفق شده است بالاترین امتیاز را از آن خود کند. به طور کلی، این گوشی هوشمند در جایگاه پنجم جدول امتیازات DxOMark قرار دارد. با مقایسه ی دوربین پیکسل ۳ و آیفون XR، انتخاب بین این دو دستگاه سخت تر خواهد شد.

علاوه بر تست دوربین، DxO به بعضی نقاط قوت و ضعف دوربین پیکسل ۳ در بخش عکاسی و فیلمبرداری پرداخته است. در وب سایت DxO، در بخش عکاسی به بعضی جزئیات دقیق تر و مشخصات دوربین پیکسل ۳ گوگل از جمله بزرگنمایی تصویر، عکاسی با نوردهی نسبتا خوب، گستره ی دینامیکی و همچنین فوکوس اتوماتیک سریع اشاره گردیده است. در بخش فیلمبرداری نیز به قابلیت های همچون کاهش نویز، لرزش گیر، گستره ی دینامیکی فوکوس اتوماتیک سریع و قابل اعتماد اشاره گردیده است. پیکسل ۳ گوگل موفق شده است در همه ی موارد، امتیاز خوبی را از آن خود کند.

پیکسل ۳ گوگل با وجود اینکه از سنسور تکی دوربین در بخش سخت افزاری بهره می برد، اما موفق شده است رقابت خود را با رقبایی همچون هواوی پی ۲۰ پرو و گلکسی نوت ۹ ، در تست DxO حفظ کند. در نظر داشته باشید که DxO، گوشی هوشمند را با توجه به تنظیمات پیش فرض، تست می کند. این بدان معنی است که بعضی قابلیت های اضافی همچون Night Sight که می توانند در بهبود عکاسی حتی در روشنایی روز تاثیرگذار باشند، در نظر گرفته نمی شوند. وب سایت DxOMark، اطلاعات دقیقی در مورد تست کامل دوربین پیکسل ۳ با توضیحات کامل منتشر نموده است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share