دانش و فناوری

پتنت جدید ZTE خبر از گوشی هوشمند تاشدنی می‌دهد

پتنت جدید ZTE خبر از گوشی هوشمند تاشدنی می‌دهد

زد تی ایی پتنت تازه ای برای گوشی هوشمند تاشدنی ثبت کرد. این کمپانی در نظر دارد نام خود را در فهرست کمپانی های تولیدکننده ی گوشی هوشمند تاشدنی جای دهد.

در سال ۲۰۱۷، زد تی ایی Axon M مجهز به دو نمایشگر و لولای میانی را رونمایی کرد. آکسون ام زد تی ایی از دو نمایشگر ۵.۲اینچی جداگانه بهره می برد؛ ولی فناوری آن مشابه سامسونگ، هواوی، ال جی و سایر کمپانی هایی نبود که در سال آینده قصد معرفی گوشی هوشمند تاشدنی دارند.

ظاهرا زد تی ایی در نظر دارد نام خود را در فهرست کمپانی های تولیدکننده ای قرار بدهد که دستگاه تاشدنی به بازار عرضه می کنند. در ابتدای سال جاری میلادی، زد تی ایی پتنت طراحی تازه ای در اداره ی مالکیت فکری چین (CNIPA) ثبت کرد که به تازگی ازطریق وب سایت های Mobile Kopen و Let’s Go Digital خبر آن انتشار یافته است.

پتنت جدید ZTE خبر از گوشی هوشمند تاشدنی می‌دهد
پتنت جدید ZTE خبر از گوشی هوشمند تاشدنی می‌دهد

پتنت جدید زد تی ایی شباهت زیادی به طراحی Axon Mندارد؛ ولی شباهت زیادی به فرم فکتور نمایشگر سامسونگ دارد که ماه گذشته معرفی گردید. ماه گذشته در جریان برگزاری SDC 2018، نمایشگر اینفینیتی فلکس نسل جدید نمایشگرهای سامسونگ با ویژگی تاشدن معرفی گردید. پتنت جدید ZTE از دستگاهی با نمایشگر خارجی در قسمت جلوی دستگاه خبر می دهد. در پنل پشتی نیز دوربین دوگانه و حسگر اثرانگشت را شاهد خواهیم بود.

زمانی که دستگاه به طور کامل بازشود، به تبلت تبدیل می شود. در مستندات منتشرشده درباره ی پتنت ZTE ابعاد نمایشگر مشخص نگردیده است. باوجوداین، به نظر می رسد ابعاد نمایشگر تبلت دوبرابر ابعاد نمایشگر خارجی باشد و برخلاف نمایشگری که سامسونگ ماه گذشته معرفی کرد، نمایشگرهای داخلی و خارجی زد تی ایی هم ارتفاع خواهند بود. شایان ذکر است ZTE در تاریخ ۲۷فوریه ی سال جاری (برابر با ۸اسفند۱۳۹۶) این پتنت را ثبت نموده است.

در فصل اول سال ۲۰۱۸، زد تی ایی به عنوان چهارمین تولیدکننده ی بزرگ گوشی های هوشمند در ایالات متحده ی آمریکا معرفی گردید. بااین حال بر اساس بعضی ممنوعیت های واردات در فصل بهار و تابستان در آمریکا، اطلاعات منتشرشده ی Counterpoint نشان دهنده این است موتورولا موفق شده در فصل دوم و سوم سال جاری، این جایگاه را ازآنِ خود کند. ایالات متحده ی آمریکا پیش از این هواوی و ZTE را به همکاری در فعالیت های جاسوسی متهم و استفاده از محصولات این دو کمپانی را تهدیدی علیه امنیت ملی اعلام کرده بود. باتوجه به آنچه گفته شد، بعید به نظر می رسد گوشی هوشمند تاشدنی زد تی ایی بتواند در بازارهای آمریکای شمالی راه بیابد

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share