دانش و فناوری

وب کم های جدید مایکروسافت برای ایکس باکس وان و ویندوز ۱۰ تولید می شود

وب کم های جدید مایکروسافت برای ایکس باکس وان و ویندوز 10 تولید می شود

با توجه به شایعه های گذشته، مایکروسافت در نظر دارد در سال ۲۰۱۹ وب کم های تازه ای را برای کنسول بازی ایکس باکس وان و سیستم عامل ویندوز ۱۰ تولید کند.

ظاهرا مایکروسافت در نظر دارد در آینده ای نزدیک رسماً از وب کم های تازه ای برای ایکس باکس وان وویندوز ۱۰ پرده بردارد. آنطور که وب سایت Thurrott در گزارشش ادعا کرده، یکی از این وب کم ها امکان پشتیبانی از سیستم تشخیص چهره ی ویندوز هلو را برای تمامی رایانه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ فراهم می سازد.

از طرفی، وب کم دیگری به طور ویژه برای کنسول بازی Xbox One طراحی گردیده است و عملکردی شبیه به کینکتدارد؛ کاربران ایکس باکس وان خواهند توانست به لطف بهره مندی از وب کم  جدید ردموندی ها، با حرکت در جلوی دوربین، در کنسول خود Sign In کنند. گفته می شود که این قابلیت و قابلیت های مشابه برای چندین حساب کاربری و همچنین اعضای خانواده قابل استفاده خواهند بود.

وب کم های جدید مایکروسافت برای ایکس باکس وان و ویندوز 10 تولید می شود
وب کم های جدید مایکروسافت برای ایکس باکس وان و ویندوز ۱۰ تولید می شود

پانوس پانای اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی در گفت و گویی با وب سایت ورج اعلام کرده بود که مایکروسافت به دنبال آن است تا در آینده به تولید وب کم هایی از برند سرفیس بپردازد: «به دوربین قرارگرفته روی سرفیس هاب ۲ نگاه کنید؛ توجه کنید که این یک دوربین مبتنی بر درگاه USB-C است. این ایده که بخواهیم امکان کار با یک دوربین مجزای باکیفیت را برای کاربران فراهم کنیم، به احتمال زیاد قطعی به نظر می رسد.»

مایکروسافت پیشتر اعلام نموده است که در نظر دارد در سال ۲۰۱۹، سرفیس هاب ۲ اس را روانه بازار کند. در صورتی که این کمپانی، دوربین USB-C سرفیس هاب ۲ را به طور جداگانه روانه بازار کند، چنین دوربینی را می توان در تمامی رایانه های مجهز به ویندوز ۱۰ مورداستفاده قرار داد. مایکروسافت تا الان دوربین اختصاصی خود را برای همگام سازی با ویندوز هلو عرضه ننموده است و کاربران رایانه های شخصی تا به حال مجبور بوده اند برای کار با این قابلیت به سراغ دوربین های ساخته شده به وسیله ی برندهای دیگر نظیر کریتیو، ریزر و لاجیتک بروند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share