اجتماعی

کیفیت هوای پایتخت تا جمعه بهتر می‌شود

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به ناسالم بودن هوای پایتخت طی امروز (۲۹ آذرماه) گفت: انتظار می رود از بعدازظهر کاهش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق مشاهده شود و شرایط کیفی هوای پایتخت تا روز جمعه بهبود یابد.

حسین شهبازی در مورد وضعیت هوای پایتخت با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر روز جاری (پنجشنبه) است، اظهار کرد: در برخی ساعات وزش باد با بزرگی بین ۳ تا ۴ متر برثانیه و در شبانگاه بارش پراکنده باران انتظار می رود.

وی با بیان اینکه این وضعیت جوی در روز جمعه همچنان ادامه خواهد شد، تصریح کرد: برای برخی ساعات وزش باد با بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه از سمت نواحی غربی – شمال غربی پیش بینی می‌شود. همچنین دما تا روز پایانی هفته روند کاهشی خواهد داشت.

به گفته مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، براساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی روز جاری در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه‌های حساس خواهد بود و انتظار می‌رود از بعدازظهر کاهش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق مشاهده شود و شرایط کیفی هوای پایتخت تا روز جمعه بهبود یابد.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share