دانش و فناوری

پشتیبانی بیش از ۵۰۰ زبان زنده دنیا در Gboard گوگل

پشتیبانی بیش از 500 زبان زنده دنیا در Gboard گوگل

اپلیکیشن محبوب Gboard در آخرین به روزرسانی خود، اکنون بیش از ۵۰۰ زبان زنده ی دنیا را پشتیبانی می کند.

اپلیکیشن محبوب کیبورد Gboard، در دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی با ویژگی پشتیبانی از حدود ۱۰۰ زبان گوناگون معرفی گردید. از آن زمان تا به حال، گوگل زبان های تازه ای به این اپلیکیشن محبوب افزوده است.

در اوایل هفته ی جاری، با اضافه شدن ۵۰ زبان دیگر، اکنون Gboard بعد از دو سال از وقتی که برای نخستین بار معرفی گردید، از بیش از ۵۰۰ زبان زنده ی دنیا پشتیبانی می کند. از سوی دیگر، با توجه به اعلام گوگل، در آخرین به روزرسانی اپلیکیشن، سرعت تایپ در زبان های گوناگون برنامه سریع تر از قبل گردیده است.

 

پشتیبانی بیش از 500 زبان زنده دنیا در Gboard گوگل
پشتیبانی بیش از ۵۰۰ زبان زنده دنیا در Gboard گوگل

البته به نظر می رسد پیش از آخرین به روزرسانی Gboard، این برنامه ویژگی پشتیبانی از ۵۰۰ زبان زنده ی دنیا را داشته است. در صورتی که به فهرست زبان هایی که جیبورد قبل از به روزرسانی از آن ها پشتیبانی می نموده است نگاهی بیاندازید، متوجه خواهید شد که در این فهرست در مجموع در حدود ۵۷۶ زبان گوناگون دیده می شود. علاوه بر پشتیبانی از طیف گسترده ای از زبان ها، جیبورد امکان استفاده از ۴۰ اسکریپت متفاوت برای نوشتن در اختیار کاربران سراسر جهان قرار می دهد. اسکریپ ها تنوع بسیار زیادی دارند. مثلا اسکریپت رومی که برای خیلی از زبان ها از جمله زبان انگلیسی استفاده می شود یا اسکریپ سیریلیک که در خیلی از کشورهای اروپای شرقی مانند روسیه استفاده می شود، جزو اسکریپ های جیبورد هستند.

گوگل ادعا می کند که چنین تنوع گسترده ای از انواع زبان ها در برنامه ی جیبورد، بدین معنی است که این اپلیکیشن می تواند بیش از ۹۰ درصد زبان اول و رسمی مردم جهان را پوشش دهد. با این حال، بعید است که با این تعداد زبان، جیبورد بتواند ۱۰۰ درصد زبان های دنیا را پوشش دهد. مردم سراسر جهان، به زبان های گوناگون صحبت می کنند که تعداد آن ها به بیش از هزاران زبان می رسد. شاید روزی فرا برسد که جیبورد بتواند از تمامی زبان های دنیا پشتیبانی کند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share