دانش و فناوری

دسترسی اسپاتیفای و نتفلیکس به پیام خصوصی کاربران، رسوایی جدید فیسبوک

دسترسی اسپاتیفای و نتفلیکس به پیام خصوصی کاربران، رسوایی جدید فیسبوک

ظاهرا داستان نقض حریم خصوصی کاربران به وسیله ی فیسبوک پایانی ندارد؛ با توجه به آخرین خبرها، اسپاتیفای و نتفلیکس نیز اجازه ی دسترسی به پیام های خصوصی کاربران را داشته اند.

به نظر می رسد که همکاری فیسبوک با بعضی غول های بزرگ فناوری، گسترده تر از آن است که پیشتر افشا شده بود. تا به حال اخبار گوناگونی در مورد رسوایی های فیسبوک انتشار یافته؛ اما ظاهرا آخرین خبرها خبر از آن می دهد که کمپانی هایی همچون اسپاتیفای  و نتفلیکس نیز به پیام های خصوصی کاربران دسترسی داشته اند.

نشریه ی نیویورک تایمز در مقاله ای جنجالی، به بررسی ابعاد موضوع همکاری فیسبوک با کمپانی های بزرگ فناوری برای اشتراک گذاری داده های کاربران پرداخته است. ظاهرا با توجه به بعضی اسناد داخلی لو رفته ی، فیسبوک با بعضی کمپانی های بزرگ همچون اپل، آمازون، مایکروسافت، اسپاتیفای و نتفلیکس همکاری تجاری تنگاتنگی داشته است. به نظر می رسد با وجود تمام تعهداتی که فیسبوک پذیرفته بود تا داده های کاربران را حفاظت کند، در بعضی از این قراردادها، همچنان فیسبوک حریم خصوصی کاربران را رعایت نمی کند و بعضی کمپانی های بزرگ، به داده های کاربران این شبکه ی اجتماعی دسترسی دارند.

گابریل جی ایکس دنس، مایکل لافورجیا و نیکولاس کانفسور درمقاله ی جنجالی نیویورک تایمز به این موضوع پرداخته اند: «اسناد و همچنین مصاحبه های انجام شده با حدود ۵۰ کارمند سابق فیسبوک و کمپانی های تجاری همکار، نشان دهنده این است فیسبوک با وجود موضوعات مطرح شده در مورد حفاظت از داده های کاربران، همچنان به بعضی از کمپانی ها اجازه ی دسترسی به داده های کاربران را می دهد. همچنین، از مصاحبه کنندگان سوالاتی در مورد میزان رضایت یا عدم رضایت فیسبوک از توافق نامه سال ۲۰۱۱ با کمیسیون تجارت فدرال پرسیده شد. طبق این توافق نامه، فیسبوک برای اشتراک گذاری داده های کاربران باید به طور صریح از آن ها سوال کند.

در مجموع، باتوجه به اسناد مربوطه، به نظر می رسد که بیش از ۱۵۰ کمپانی که بیشتر آن ها در حوزه ی فناوری فعالیت دارند و کمپانی هایی همچون فروشگاه های خرده فروشی آنلاین یا سایت های سرگرمی تا کمپانی های خودروسازی و اصحاب رسانه هستند؛ توافقاتی برای دسترسی به داده های کاربران فیسبوک با این شبکه ی اجتماعی داشته اند. اسناد و مدارک از درخواست به اشتراک گذاری داده های صدها میلیون کاربر ها در هر ماه خبر می دهد. بعضی از این قراردادها مربوط به سال ۲۰۱۰ میلادی هستند و بعضی از این توافق ها تا سال ۲۰۱۷ و بعضی حتی تا سال ۲۰۱۸ نیز کماکان فعال بوده اند».

با توجه به گزارش انتشار یافته از سوی نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال در ابتدای سال جاری میلادی نیز، فیسبوک همچنان داده ها ی کاربران را در اختیار کمپانی هایی که با آن ها قرارداد داشته، قرار می داده است و این اشتراک گذاری در شرایطی انجام می شود که کاربران از این موضوع بی اطلاع هستند.  اشتراک گذاری ها شامل موارد ذیل خواهد شد:

    • دسترسی اپل به شماره تماس کاربران فیسبوک و اطلاعات واردشده به تقویم آن ها. حتی در صورتی که کاربران به اشتراک گذاری داده ها را غیرفعال کرده باشند، روند به اشتراک گذاری به عنوان بخشی از قرارداد همکاری، صورت می گیرد. اپل در گفتگویی با نشریه ی تایمز اعلام کرد که نسبت به این موضوع بی اطلاع بوده و خبر نداشته که اجازه ی دسترسی به داده های کاربران را نداشته است.
    • دسترسی آمازون به نام و اطلاعات تماس کاربران. با توجه به توافق نامه ای که هم اکنون غیرفعال شده، آمازون به نام و اطلاعات تماس کاربران دسترسی داشته است. آمازون درباره ی نحوه ی استفاده از این داده ها توضیحی ارائه نداده و تنها به ذکر این نکته بسنده کرده که به طور مناسبی، از داده ها استفاده نموده است. کشمیر هیل از نویسندگان وب سایت Gizmodo، در توییتر خود به این نکته اشاره کرده که ممکن است آمازون از داده ها برای مبارزه با تقلب استفاده کرده باشد.
    • دسترسی بینگ، موتور جستجوی مایکروسافت به نام و سایر اطلاعات مربوط به پروفایل کاربری. مایکروسافت ادعا می کند که این داده ها را حذف نموده است و به آن ها دسترسی ندارد. فیسبوک هم ادعا می کند که فقط داده های عمومی کاربران در دسترس مایکروسافت قرار گرفته است.
  • دسترسی نتفلیکس، اسپاتیفای و رویال بانک کانادا به پیام های خصوصی کاربران در فیسبوک.
دسترسی اسپاتیفای و نتفلیکس به پیام خصوصی کاربران، رسوایی جدید فیسبوک
دسترسی اسپاتیفای و نتفلیکس به پیام خصوصی کاربران، رسوایی جدید فیسبوک

در مقاله ی نشریه ی تایمز به سه نوع همکاری فیسبوک در اشتراک گذاری داده ها اشاره گردیده است. نخستین نوع اشتراک گذاری داده ها را فیسبوک «یکپارچه سازی» یا «integrations» نامگذاری نموده است و به اپلیکیشن های سفارشی سازی شده ای اشاره دارد که فیسبوک برای کمپانی هایی همچون بلک بری تهیه می کند. از آنجایی که این اپلیکیشن ها با سیستم عامل گوشی هوشمند به طور یکپارچه مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند داده های گسترده ای را در اختیار کمپانی ها قرار بدهد. در سال جاری میلادی، این موضوع بسیار مورد توجه قرار گرفت و خیلی از کاربران فکر می کنند که سازندگان گوشی های هوشمند به داده های شخصی آن ها دسترسی دارند.

نوع دوم اشتراک گذاری داده های شخصی کاربران، قرارداد فیسبوک با بینگ، به عنوان بخشی از برنامه ی از پیش تعریف شده ای به نام «شخصی سازی فوری» یا « instant personalization» بود. این قابلیت در سال ۲۰۱۰ میلادی معرفی گردید و به طور پیش فرض، هر کاربر فیسبوک می توانست از این قابلیت استفاده کند. کاربران با کمک این قابلیت می توانستند سرویس های خود را شخصی سازی کنند و شامل همه ی اطلاعاتی می شد که فیسبوک در مورد کاربر می دانست یا تمایل داشت به اشترک گذاشته شود. برای مثال، Yelp نشان دهنده این است که دوستان فیسبوک، هنگام بازدید از صفحه، از طریق وب سایت داخل برنامه شده اند.

زمانی که این برنامه استارت خورد، بسیار مورد انتقاد قرار گرفت و در نهایت در سال ۲۰۱۴ پرونده اش بسته شد. اما بر اساس گفته ی تایمز، بینگ کماکان در طی سال ۲۰۱۷ میلادی نیز، به داده های کاربران دسترسی داشته است و دو کمپانی دیگر نیز در تابستان امسال، به این داده ها دسترسی داشته اند. از یک طرف، این داده ها اطلاعات عمومی از جمله نام دوستان، محل تولد و اطلاعاتی از این دست بوده اند و از سوی دیگر، دادن دسترسی فیسبوک به این داده ها قابل قبول نیست و یادآور رسوایی کمبریج آنالیتیکا است.

نوع سوم و آخرین مدل اشتراک گذاری داده ها، مربوط به معاملات منفردی است که فیسبوک در طول سال ها وارد همکاری در آن معامله ها گردیده است. این قراردادها شامل همکاری فیسبوک با کمپانی هایی از جمله نتفلیکس، اسپاتیفای و رویال بانک کانادا خواهد شد. فیسبوک دسترسی به پیام های خصوصی کاربران از جمله خواندن و نوشتن پیام را در اختیار این کمپانی ها قرار داده است. این کار از طریق API نوشته شده در سال ۲۰۱۰ به عنوان بخشی از تلاش اولیه ی کمپانی در ایجاد پلتفرم پیام رسانی ( قبل از مسنجر) انجام گردیده است؛ برای مثال، در مورد Spotify، کمپانی می توانست به  پنجره ی گفتگوی کاربر وصل شود و برای دوستان شما موسیقی ارسال کند. به نظر می رسد یکی از کارمندان کمپانی، به اشتباه پیامی برای مدیریت ارسال کرده؛ در صورتی که چه نشریه ی تایمز به جزئیات این داستان نپرداخته و توضیحی در مورد آن منتشر ننموده است.

در مقاله ی منتشرشده از سوی نشریه ی تایمز، اطلاعات نگران کننده ی دیگری هم وجود دارد. به نظر می رسد با وجودی که گمان می رفت فیسبوک داده های کاربران را به اشتراک نمی گذارد، ولی کمپانی  یاهو و کمپانی تحقیقاتی روسیYandex، سال ها است که به داده های کاربران دسترسی دارند. به طور خلاصه، بحث عدم امنیت داده ها مطرح است و به نظر می رسد که فیسبوک به این موضوعات اهمیتی نشان نمی دهد. هفته ی گذشته، کارولین اورسون، مدیر کل بازاریابی، در بیانیه ای در مورد حفظ حریم خصوصی اعلام کرد:

حفظ حریم خصوصی پایه و اساس کمپانی ما است.

اورسون، نظر خود را در همان روزی مطرح کرد که فیسبوک کیوسک پاپ آپی در بریانت پارک نیویورک افتتاح کرد. آن روز، کاربران سوالاتی در مورد نحوه ی استفاده از داده های کاربری در پلتفرم فیسبوک می پرسیدند. به احتمال زیاد، در صورتی که کاربران از فهرست ۱۵۰ کمپانیی که در دهه ی گذشته با فیسبوک همکاری داشته اند، مطلع بودند، سوالات بیشتری مطرح می کردند. در جواب به گزارش تایمز، فیسبوک اذعان داشته است که باید سخت تلاش کند تا بتواند مجددا اعتماد کاربران را جلب کند. همچنین فیسبوک در مورد بعضی از مزایای به اشتراک گذاری داده ها از جمله ایجاد فضایی برای گسترش توانایی ها و تجربه های شخصی در سایر سایت ها و خدمات توضیح داده است.

استیو ساتروفیلد، مدیر سیاست گذاری حوزه ی حفظ حریم خصوصی و سیاست گذاری عمومی فیسبوک، در ایمیلی اعلام کرد:

کمپانی های همکار فیسبوک نباید حریم خصوصی کاربران را نادیده بگیرند و این اشتباه است که بگوییم این کمپانی ها چنین کاری را انجام می دهند. در طول سال ها، با کمپانی های گوناگونی همکاری کرده ایم. کاربران می توانند از فیسبوک روی دستگاه ها و سیستم های عامل گوناگون استفاده کنند که تحت پشتیبانی فیسبوک هم قرار ندارند. همچون خیلی از بازی ها، استریم های ویدئویی و سرویس های موسیقی یا اپلیکیشن های شخص ثالث که به طور مستقل از فیسبوک قابل استفاده هستند، بعضی کمپانی های همکار می توانند به طور مستقل از فیسبوک، قابلیت های خاصی را در محصولات خود در نظر بگیرند؛ ولی نمی توانند از داده ها با اهداف خاصی استفاده کنند.

مقاله ی تایمز بسیار جالب توجه است. ابتد در مورد اتهامات صحبت می کند، بعد توافقات یک طرفه را مطرح می کند و در نهایت به پایان دادن به قابلیت های شخصی سازی فوری اشاره می کند. برای کمپانیی که به موفقیت های خوبی دست پیدا نموده است و اکنون اخباری در مورد به اشتراک گذاری داده های کاربران در مورد آن مطرح خواهد شد، انکار دوباره ی تمام موارد اعتماد به نفس زیادی می خواهد. زمانی که موضوع «شخصی سازی فوری» مطرح شد و به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت، فیسبوک امید خود را به این قابلیت نبسته بود. به فاصله کوتاهی از طرح این قابلیت، موضوع رسوایی کمبریج آنالیتیکا مطرح شد. اکنون شواهد نشان دهنده این است که در عرض سه سال گذشته، هیچ چیز تغییری ننموده است.

ظاهرا اتفاق های پی درپی در حال وقوع هستند. دو ماه قبل، بزرگ ترین روزنه ی امنیتی در تاریخ فیسبوک گزارش شد. دقیقا پنج روز پیش از آن نیز، خبر دیگری در مورد به اشتراک گذاری داده ها از طریق فیسبوک انتشار یافته بود. شر (Cher) در توییتی نوشت:

از گوگل استفاده نمی کنم و از حساب کاربری فیسبوک که حتی خودم هم نمی دانستم چنین حساب کاربری دارم، خودم را خلاص کرده ام. در صورتی که شما را دوست نداشتم، حساب توییتری خودم را هم مسدود می کردم. این کمپانی ها به هیچ چیز اعتقادی ندارند و فقط دنبال پول هستند و نه چیز دیگری؛ آن ها ممکن است با روسیه وارد همکاری بشوند و دموکراسی را از بین ببرند.

 

زمانی که به این داستان نگاه می کنیم، دو موضوع کلی به چشم می خورد. اول اینکه، هم اکنون مشخص است که همکاری سایر کمپانی ها با فیسبوک در به اشتراک گذاری داد ه های می تواند خطر جدید در اعتبارسنجی آن ها ایجاد کند. هر کمپانیی که نامش در این گزارش ذکر گردیده است، باید جواب روشن و مستدلی برای سهامداران، قانون گذاران و خبرنگاران داشته باشد؛ بهتر است جواب ها خوب و کامل باشند. دوم اینکه، بیشتر توجه ها به این موضوع معطوف بوده که فیسبوک داده ها را به کمپانی ها می فروخته است؛ ولی ظاهرا داستان اصلی، صحبت از بخشیدن داده ها می کند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share