دانش و فناوری

تغییر استراتژی اچ تی سی در سال ۲۰۱۹ با تمرکز روی گوشی های میان رده

تغییر استراتژی اچ تی سی در سال 2019 با تمرکز روی گوشی های میان رده

ظاهرا اچ تی سی به دنبال آن است تا با اتخاذ رویکردی جدید، در سال ۲۰۱۹ حضور قدرتمندی در بازار گوشی های هوشمند پرچمدار و میان رده داشته باشد.

درن چن، مدیرعامل اچ تی سی، به تازگی اعلام نموده است که این کمپانی در نظر دارد با پیش گرفتن رویکرد و استراتژی جدید در سال ۲۰۱۹ میلادی، سهم خود را از بازار گوشی های هوشمند بالا رفتن دهد و سود بیشتری را در این حوزه تجربه کند.

برنامه ی تایوانی ها این است که در سال ۲۰۱۹ روی گوشی های هوشمند پرچمدار و میان رده متمرکز شوند. البته در صورتی که از طرفداران قدیمی این برند هستید، در این رابطه نباید سریعا هیجان زده شوید؛ چرا که باید بدانید HTC در نظر دارد در سال ۲۰۱۹ نیز کماکان به تولید مدل جدید گوشی های سری U12 ازجمله اچ تی سی +U12 ادامه دهد. مدیرعامل این کمپانی می گوید مدل ۱۲۸ گیگابایتی گوشی اچ تی سی یو ۱۲ لایف که گذشتهاً روانه بازار گردیده است، موفق شده فروش خوبی را تجربه کند.

 

اچ تی سی دیزایر ۱۲ اس تازه ترین تلاش اچ تی سی برای حضور در بازار میان رده ها است؛ محصول ضمن بهره گیری از تراشه ی اسنپدراگون ۴۳۵، به نمایشگر ۵.۷ اینچ مجهز شده و از طراحی دل چسبی استفاده نمی کند. تایوانی ها امیدوارند که این گوشی بتواند به مرور پا جای پای U12 Life بگذارد و فروش خوبی را به ثبت برساند.

با این همه، خیلی از کاربران – خصوصا کاربران زومیت – به دنبال معرفی دیزایر ۱۲ اس، غالبا واکنشی منفی به طراحی این گوشی نشان دادند. برای مثال یکی از کاربران زومیت که به طور کلی از ظاهر پنل پشتی این محصول بدش نیامده، عدم تقارن دوربین و حسگر اثر انگشت را «خجالت آور» توصیف می کند. یا کاربر دیگری که ضمن انتقاد به مشخصات فنی این گوشی، مدعی است که دیزایر ۱۲ اس می تواند به راحتی لقب «زشت ترین گوشی سال» را از آن خود کند. عده ی زیادی که خود را از طرفداران قدیمی این برند می نامند، شدیدا از دست اچ تی سی گله مندند و امیدوارند این کمپانی بتواند خود را دوباره به روزهای اوجش نزدیک کند.

تغییر استراتژی اچ تی سی در سال 2019 با تمرکز روی گوشی های میان رده
تغییر استراتژی اچ تی سی در سال ۲۰۱۹ با تمرکز روی گوشی های میان رده

اضافه بر این موارد، اچ تی سی اعلام نموده است که می خواهد در آینده تمرکز بیشتری روی گوشی های هوشمند مبتنی بر فناوری بلاک چین داشته باشد. گفتنی است که طبق ادعای اچ تی سی، تمامی دستگاه های تولیدشده از اولین گوشی مبتنی بر بلاک چین این کمپانی یعنی اکسدوس وان به فروش رسیده اند.

اکثر طرفداران قدیمی اچ تی سی، شدیدا از محصولات جدید این کمپانی گله مند هستند

البته اچ تی سی نمی خواهد تمام تمرکزش را روی بازار اسمارت فون ها معطوف کند. کسب و کار مبتنی بر واقعیت مجازی این کمپانی طی چند وقت گذشته جان جدیدی گرفته و این کمپانی در نظر دارد فروشگاه واقعیت مجازی خود (وایوپورت) را هرچه بیشتر توسعه دهد تا روزی بتواند آن را در حد و اندازه ی فروشگاه های مهمی نظیر اپ استور و گوگل پلیبه شمار آورد.

اچ تی سی از مدتی پیش اعلام کرده بود که در نظر دارد در استراتژی های قبلی اش تجدیدنظر کند تا بتواند دوباره بتواند خودش را احیا کند؛ اما نتیجه ی کار آنچه که انتظارش را داشتیم، در نیامد. باید دید این کمپانی در آینده چه عملکردی از خود نشان دهنده این است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share