دانش و فناوری

ایکس باکس نسل بعدی با اسم رمز آناکوندا شناخته می‌شود

کمپانی مایکروسافت به انتخاب اسم رمز برگرفته از نام خزندگان برای کنسول‌های ایکس باکس ادامه می‌دهد. اسم رمز کنسول ایکس باکس وان «دورانگو» بود و کنسول ایکس باکس وان ایکس با اسم رمزی برگرفته از تارتَنان یعنی «اسکورپیو» شناخته می‌شد. حال و مطابق تازه‌ترین اخبار کنسول‌های بازی، ظاهرا اسم رمز کنسول ایکس باکس نسل بعدی که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰ از راه برسد، «آناکوندا» است. 

کنسولی که با اسم رمز آناکوندا شناخته می‌شود، معادل کنسول ایکس‌باکس وان ایکس فعلی همراه با سخت‌افزار و پردازنده/گرافیک بهبودیافته از کمپانی ای‌ام‌دی (AMD) است. این کنسول احتمالا دارای حافظه ذخیره‌سازی SSD برای کاهش زمان بارگذاری بازی‌ها خواهد بود. گزارش‌ها حاکی از آن است که کمپانی مایکروسافت در حال تهیه یک کنسول دیگر با اسم رمز «لاک‌هارت» است که به عنوان ایکس باکس ارزان‌تر عمل خواهد کرد و از این نظر به کنسول ایکس باکس وان اس شباهت دارد. طبیعتا، هر دو این کنسول‌ها به طور کامل از بازی‌های ایکس باکس و ایکس باکس ۳۶۰فعلی سرویس Backward Compatibility و البته بازی‌های ایکس باکس وان پشتیبانی خواهند کرد. 

در حالی که این‌ها کنسول‌های نسل بعدی ایکس باکس به شمار می‌آیند، کمپانی مایکروسافت ممکن است که نسخه‌ای بدون دیسک از کنسول ایکس‌باکس وان اس را در سال ۲۰۱۹ راهی بازار بکند. اما در حال حاضر این غول نرم‌افزاری احتمالا در اوایل ماه آینده (ژانویه) از این نسخه ارزان ایکس باکس رونمایی می‌کند و در بهار سال ۲۰۱۹ شاهد عرضه آن‌ خواهیم بود. نکته جالب ماجرا اما گزارش مایکروسافت مبنی بر در نظر گرفتن برنامه «دیسک به دیجیتال» است که هدفی جز تبدیل کتابخانه بازی‌های فیزیکی به دیجیتالی ندارد. کمپانی Microsoft از همان ابتدای کار در نظر داشت که کنسول ایکس‌باکس وان را با این ویژگی راهی بازار کند، اما به دلیل بحث‌های پیرامون الزامات آنلاین بودن همیشگی و نگرانی‌هایی که در خصوص به‌اشتراک‌گذاری دیسک‌ها وجود داشت، آن را نادیده گرفت.

در کنار این موارد، کنسول نسل بعدی مایکروسافت تمرکز ویژه‌ای روی سرویس استریم بازی xCloud کمپانی خواهد داشت. مایکروسافت قصد دارد که این سرویس را از سال ۲۰۱۹ به صورت آزمایشی در دسترس عموم قرار دهد و این سرویس بازی‌های ایکس باکس را از طریق کامپیوترها، دستگاه‌های موبایل و کنسول‌ها در دسترس قرار خواهد داد.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share