سلامت

کاهش افت فشار خون با یک نسخه ی فوق العاده خانگی

کاهش افت فشار خون با یک نسخه ی فوق العاده خانگی
در حالی که اغلب از فشار خون بالا به عنوان یک وضعیت خطرناک پزشکی یاد خواهد شد، اما افت فشار خون یا همان فشار خون پایین نیز می تواند منجر به عواقب شدید و حتی تهدید کننده زندگی گردد.

 به گزارش گپ گاه: افت فشار خون ناشی از استراحت طولانی مدت در بستر، کم آبی بدن، استرس و اضطراب، عفونت، بارداری و حتی عوارض جانبی بعضی داروها است و شامل فشار خون کمتر از ۶۰/۹۰ میلی متر جیوه خواهد شد. سبکی سر و سرگیجه، غش، عدم تمرکز، تهوع، خستگی،تنبلی، تپش قلب و … از عوارض آن هستند. در حالی که در بعضی موارد مداخلات پزشکی برای افت فشار خون ضروری است، اما بعضی از راه های خانگی برای بالا رفتن فشار خون، قابل انجام هستند:

مصرف مقادیر کافی از نمک: بدن ما برای عملکرد صحیح، تعادل مایعات و جلوگیری از افت فشار خون نیاز به مقادیر کافی از نمک در روز دارد. یک فرد باید به طور مبه وسیله ی روزانه یک قاشق چای خوری نمک یا در حدود ۲۳۰۰ میلی گرم سدیم به بدن برساند.

خوردن وعده های غذایی کوچک و منظم: خوردن وعده های غذایی بزرگ و سنگین می تواند منجر به افت ناگهانی فشار خون تحت عنوان افت فشار خون وضعیتی شود. بهترین راه برای جلوگیری از بروز این حالت، انتخاب وعده های غذایی کوچکتر و کم کربوهیدرات در طول روز و افزودن میان وعده های غذایی به ساعات روز است.

تغییر آرام وضعیت فیزیکی: در صورتی که با انجام هر حرکت فیزیکی مانند جا به جا شدن دچار تجربه سرگیجه، تاری دید، سبکی سر، خواهید شد، دچار افت فشار خون وضعیتی شده اید. یکی از راه های مبارزه با این علائم تغییر آرام وضعیت فیزیکی است. ماندن در یک موقعیت فیزیکی حداقل برای ۶۰ ثانیه و مجددا جا به جا شدن، از سرگیجه ناشی از افت فشار خون وضعیتی جلوگیری می کند.

کاهش افت فشار خون با یک نسخه ی فوق العاده خانگی
کاهش افت فشار خون با یک نسخه ی فوق العاده خانگی

در نظر گرفتن بالش اضافه هنگام خواب: این کار یک ترفند عالی برای مبارزه با افت فشار خون است. خوابیدن با یک بالش اضافه موجب می شود سر بالاتر از سطح قلب قرار گیرد و با این کار با اثرات جاذبه زمین کمتر خواهد شد.

استفاده از جوراب واریس: استفاده از این جوراب ها به علت افزودن فشار به پاها، منجر به بهبود علائم افت فشار خون خواهد شد و جریان خون را در سراسر بدن بالا می برد. جوراب واریس یک درمان شناخته شده برای جلوگیری از ترومبوز عروقی نیز شناخته می شود.

نوشیدن مایعات بیشتر: نوشیدن مایعات به جلوگیری از افت فشار خون کمک می کند. بالا رفتن مصرف مایعاتی مانند آب و یا نوشیدنی های حاوی الکترولیت مانند آب نارگیل به پیشگیری از علائم کمک می کنند.

افزودن قهوه به رژیم غذایی: باور کنید یا خیر، قهوه و یا حتی چای کافئین دار یک گزینه درمانی برای افت فشار خون است. مصرف کافئین منجر به بالا رفتن گردش خون و مبارزه با افت فشار خون وضعیتی خواهد شد.

اجتناب از موقعیت های خاص: شرایط خاصی مانند موقعیت های ترسناک یا ناراحت کننده عاملی برای افت سریع فشار خون است و آنهم به واسطه بالا رفتن استرس.

استفاده از ریشه شیرین بیان: ریشه شیرین بیان یک درمان گیاهی برای درمان فشار خون پایین است. این گیاه با حمایت از عملکرد سالم آدرنال، فشار خون را تنظیم می کند. شما می توانید ریشه شیرین بیان را در فرم های کپسول، قرص، یا حتی چای مصرف کنید. در صورتی که از داروهای رقیق کننده خون، یا داروهای فشار خون استفاده می کنید، حتما در مورد استفاده از این گیاه با پزشک تان مشورت کنید.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share