ورزشی

رئال مادرید ۲۵ سال به عقب برگشت

آمار گلزنی رئال مادرید به حدی در این فصل لالیگا ضعیف است که در ۲۵ سال اخیر بی‌سابقه است.

رئال مادرید در این فصل از نظر بازی تهاجمی به مشکل برخورده است. با گل کریم بنزما برابر رایووایکانو تعداد گل‌های سفیدپوشان در ۱۶ هفته لالیگا به ۲۴ گل رسید. این آمار خیلی پایین است و آخرین بار در فصل ۹۴-۱۹۹۳ و در زمان مربیگری بنیتو فلورو رقم خورد. ۲۵ سال گذشت تا دوباره چنین آماری به ثبت رسید. بهترین آمار گلزنی در یک فصل رئال مادرید در زمان ژوزه مورینیو رخ داد. در فصل ۱۲-۲۰۱۱ سفیدپوشان توانستند ۱۲۱ گل به ثمر برسانند و تا هفته شانزدهم، ۵۶ بار گلزنی کرده بودند. اختلاف این دو فصل، ۳۲ گل است.

در دو بازی نخست رئال مادرید سولاری، این تیم توانست شش گل به ثمر برساند (برابر وایادولید دو و سلتاویگو چهار گل). با این حال شکست ۳ بر صفر مقابل ایبار رخ داد و این تیم در سه دیدار دیگر تنها چهار بار گلزنی کرد (دو گل برابر والنسیا، یک گل اوئسکا و یک گل رایو). این آمار ضعیفی برای تیمی است که می‌خواهد عنوان قهرمانی را به دست آورد.

رایو یکی از آسان‌ترین حریفان مادرید محسوب می‌شد. آنها در هشت بازی‌شان در سانتیاگو برنابئو ۳۷ گل دریافت کردند اما سفیدپوشان شنبه تنها یک بار دروازه‌شان را باز کردند.

از طرفی برترین گلزنان تیم مادریدی در لالیگا کریم بنزما و گرت بیل تنها ۱۰ گل به ثمر رساندند. سهم مهاجم فرانسوی، شش و بیل، چهار گل است. 

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share