سلامت

این دردهای مردانه نشان از بیماری می دهند

این دردهای مردانه نشان از بیماری می دهند
اینطور ثابت شده که مرگ و میر در سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی بین مردان جوان دو برابر بیشتر از زنان جوان است. یک دلیل شاید این باشد که خیلی از مردان از علائمی چشم پوشی می کنند که شاید رسیدگی به موقع به آنها از خیلی از مرگ و میرها و صدمات مزمن پیشگیری کند.

به گزارش گپ گاه: در اینجا ۷ نشانه ای که مردان به هیچ عنوان نباید از آن چشم پوشی کنند و باید سریعا در پی درمان های فوری باشند، بیشتر معرفی گردیده است:

درد مداوم در ساق پا: درد آزاردهنده در بالای پا و یا جلوی ساق پا در صورتی که با ورزش بدتر شود، با مسکن هایی مانند ایبوپروفن و یا استفامینوفن بهبود می یابد. در غیر این صورت این درد شاید مرتبط با شکستگی استرسی استخوان باشد. این نوع شکستگی هنگامی بروز می کند که نیروی بیش از اندازه ظرفیت استخوان طی هفته ها به طور مکرر روی استخوان طبیعی وارد شود.

هر یک از این نیروها هر چند باعث شکستگی نخواهد شد ولی جمع آنها در طی زمان باعث تسلیم شدن استخوان و در نهایت شکستگی خواهد شد. درمان این شکستگی در اغلب موارد غیر جراحی است و البته موارد استثنایی مانند شکستگی گردن استخوان ران یا شکستگی های جابه جا شده ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشد.

درد شکمی شدید:

این درد که با احساس شی ء تیز در معده یا گلوله ای در شکم همراه است، در ناحیه دنده ها نیز گسترش می یابد و می تواند نشانه ای از آپاندیسیت، پانکراتیت و یا التهاب کیسه صفرا باشد. در هر سه مورد علت می تواند عفونت باشد. درد در قسمت پایین شکم نشان دهنده آپاندیسیت است. درد در قسمت فوقانی شکم معمولا نشان دهنده التهاب کیسه صفرا و در زیر قفسه سینه نشان دهنده پانکراتیت است.

درد شدید کمر:

درد ناگهانی و شدید در پشت در صورتی که مربوط به ورزش نباشد، می تواند نشانه ای از ابتلا به آنوریسم آئورت شکمی باشد. این عارضه در جریان پارگی لایه داخلی آئورت شکمی ایجاد خواهد شد. آنوریسم آئورت شکمی گاهی می تواند علاوه بر کمردرد با بی اشتهایی و کاهش وزن و همچنین یک توده ضربان دار در شکم همراه باشد. با تعیین ابعاد آنوریسم، از طریق سی تی اسکن، از طریق دارو و جراحی می توان اقدام به درمان کرد.

این دردهای مردانه نشان از بیماری می دهند
این دردهای مردانه نشان از بیماری می دهند

درد گذرای قفسه سینه:

درد سنگین که به طور ناگهانی ظاهر خواهد شد و به سرعت از بین می رود، می تواند نشان دهنده سوء هاضمه یا خطر حمله قلبی باشد. حتی در صورتی که مدت زمان این درد بسیار کوتاه باشد، خطر آن را نباید نادیده گرفت.

درد ساق پا همراه با تورم:

ساق پای متورم حساس به لمس می تواند نشان دهنده ترومبوز وریدهای عمقی باشد. ماساژ ناحیه دردناک خطرناک است و می تواند باعث گسترش لخته به ریه ها شود.

درد ناگهانی کشاله ران:

این درد ممکن است در اثر پیچش بیضه ایجاد شود. پیچش بیضه یا تورشن اغلب در پی چرخش بیضه حول محور خود روی می دهد. تشخیص قطعی با سونوگرافی است و به علت انسداد عروق بیضه و نرسیدن خون به آن درمان سریع که اغلب جراحی است ضروری است وگرنه خطر عقیمی وجود دارد.

اما یک علت دیگر این درد ممکن است عفونت و التهاب اپیدیدیم باشد. اپیدیدیمیت عبارت است از التهاب و عفونت اپیدیدیم . اپیدیدیم یک ساختار مستطیلی شکل است که به قسمت بالایی هر کدام از بیضه ها می چسبد. هدف درمان عبارت است از مبارزه با عفونت و کاهش درد و تورم . درمان معمولا می تواند در منزل انجام گیرد.

ادرار کردن دردناک:

این عارضه ممکن است در بدترین حالت نشان دهنده ابتلا به سرطان مثانه باشد. درد و خون در ادرار از نشانه های ابتلا به این سرطان یعنی چهارمین سرطان شایع در مردان است. سیگار کشیدن بزرگ ترین عامل خطر ابتلا به سرطان مثانه است. با انجام آزمایش ادرار و تشخیص تومور، گزینه های جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپی به عنوان درمان در دسترس است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share