سلامت

این افراد نباید شلغم بخورند!

این افراد نباید شلغم بخورند!
شلغم دارای خواص بسیار زیاد و یک آنتی بیوتیک طبیعی است که می تواند مقاومت بدن را در برابر بیماری های ویروسی و عفونی بالا ببرد اما این گیاه عوارض و خطراتی هم برای بعضی افراد دارد.

به گزارش گپ گاه شلغم گیاهی ریشه ای است که عمدتا در آب و هوای معتدل سراسر جهان رشد می کند. آن ها متنوع در دسترس هستند که برای مصرف انسان و همچنین دام ها مورد استفاده قرار می گیرند. عمدتا شلغم سفید در دسترس است اما شلغم سبز مشهور و مغذی تر است . آنها منبع بسیار خوبی از مواد غذایی نظیر ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها، مواد غذایی و غیره هستند که مزایای برای سلامتی و زیبایی دارند.

عوارض جدی خوردن زیاد و بیش از اندازه شلغم و افرادی که بهتر است شلغم نخورند
۱) آنتی اکسیدان زیاد برای ما بد است

خوردن شلغم به طور منظم و مبه وسیله ی برای کاهش خطر چندین نوع سرطان مثل سرطان روده، سرطان معده، سرطان سینه، سرطان سینه، سرطان ریه و غیره بسیار مفید است. این مزیت شلغم عمدتا به علت حضور آنتی اکسیدان ها و ترکیبات مربوطه در آن ها است.

هر چند آنتی اکسیدان ها موجود در شلغم مزایایی دارند، پیشنهاد می شود که به طور مبه وسیله ی مصرف شوند. این به علت این است که بسیاری از آنتی اکسیدان ها در سیستم ما می توانند خطر سرطان گوناگون را بالا رفتن دهند. این عیب به علت این واقعیت است که در مقدار زیاد، آنتی اکسیدان ها آغاز به هدف قرار دادن نه تنها رادیکال های آزاد، بلکه حتی سلول های سالم دربدن می کنند.

مطالعه ای که در سال ۱۹۹۶ در ژورنال موسسه سرطان منتشر شد، مشخص شد که سیگاری ها که مقادیر بالایی بتا کاروتوئن را طولانی مدت مصرف می کنند، احتمال بیشتری دارد که سرطان ریه را در مقایسه با آن هایی که مصرف زیاد بتا کاراتوئن نداشتند، بگیرند.

این افراد نباید شلغم بخورند!
این افراد نباید شلغم بخورند!

پس بهتر است که مصرف آنتی اکسیدان ها را محدود کنیم.
(۲) شلغم برای بیماران دیابتی خوب نیست

خوردن شلغم همراه با سطح بالا پروتئین بطور منظم و مبه وسیله ی برای بیماران دیابتی و یا کسانی که در معرض خطر دیابت قرار دارند بسیار مفید است. این فایده شلغم عمدتا به علت مقدار گلیسمیک کم آن است، که ۱ است. هر چند شاخص گلیسمیک ۶۲ است که به عنوان گلیسمیک مبه وسیله ی در نظر گرفته می شود، جفت کردن آن ها با پروتئین می تواند خاصیت گلیسمیک را کاهش دهد.

شاخص گلیسمیک معیاری است که میزان جذب شکر در سیستم را تعیین می کند. موارد غذایی با شاخص گلیسمیک پایین قند را با سرعت کند در خون حل می کند که از بالا رفتن ناگهانی در سطح قند خون جلوگیری می کند و در نتیجه به کنترل دیابت کمک می کند.

خوردن بیش از اندازه شلغم می تواند وضعیت بیمار دیابتی را بدتر کند. این به این دلیل است که ممکن است میزان جذب شکر در سیستم بالا رفتن یابد.

اضافه بر این، در صورتی که بیمار مبتلا به دیابت هستید و هم اکنون دارو مصرف می کنید، بهتر است که مصرف شلغم را کنترل کنید. علت این امر این است که میزان بالای شلغم می تواند با دارو تداخل داشته باشد.
(۳) شلغم ممکن است ریسک فشار خون را بالا رفتن دهد

فشار خون بالا بیماری است که بر میلیونها نفر در سراسر دنیا تاثیر می گذارد و همچنین علت اصلی بیماری های قلبی – عروقی مانند حمله قلبی، سکته قلبی، ضربان قلب نامنظم است.

هر چند پتاسیم موجود در شلغم مزایایی دارد اما بهتر است آن ها را به طور مبه وسیله ی بخورید. این امر به این دلیل است که سطح بالایی از پتاسیم در سیستم بد می تواند فشار خون را به طورخطرناکی کاهش دهد و ممکن است ریسک فشار خون را بالا رفتن دهد. شرایطی است که فشار خون در آن به سطح بسیار پایین افت می کند. بعضی علایم فشار خون خستگی، تهوع، پوست مرطوب، افسردگی،تاری دید و غیره هستند.

اضافه بر این، در صورتی که هم اکنون برای کنترل فشار خون بالا دارو مصرف می کنید، بعد از آن مصرف شلغم می تواند وضعیت را بدتر کند چون ممکن است با دارو تداخل بیابد.
(۴) فیبر بالای شلغم برای شکم بد است

هر چند فیبرها مزایای زیادی برای سلامتی دارند اما پیشنهاد می شود در طولانی مدت از خوردن بیش از اندازه شلغم اجتناب کنید. این امر به این دلیل است که مصرف بیش از اندازه فیبر رژیمی می تواند موجب بالا رفتن مشکلات هاضمه مثل ، گاز روده، انسداد روده ای، اسهال و غیره شود.
(۵) شلغم برای مادران باردار خوب نیست

بارداری مرحله مهم در زندگی هر زن است و در این زمان برای هر زنی مهم است مراقب خودش باشد. این به این دلیل است که الگوی تغذیه او نه تنها سلامتی او را تعیین می کند بلکه سلامت و رشد جنین در رحم را نیز تعیین می کند. منبع خوبی از خیلی از مواد مغذی مثل ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و غیره هستند و مزایای زیادی دارد.

با این وجود، زمانی که نوبت به بارداری می رسد، بهتر است پیش از هر چیزی در رژیم غذایی خود با پزشک مشورت کنید. دیده شده که شلغم در طول دوران بارداری خوب است، تا وقتی که زیاد آن را نخورید. با این وجود، در صورتی که به سبزیجات مانند ، ، کلم وگل کلم حساسیت دارید، به احتمال زیاد نسبت به شلغم هم حساسیت دارید.

مادران شیرده نیز باید اطمینان حاصل کنند که بیش از اندازه شلغم نخورند چون ممکن است موجب مشکلات هاضمه در نوزادان شود.
(۶)بعضی افراد ممکن است به شلغم آلرژی داشته باشند

هر چند شلغم منبع خوبی از مواد غذایی گوناگون مثل ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها، و غیره هستند و مزایای برای سلامتی دارد. مشخص گردیده است که بعضی افراد ممکن است نسبت به شلغم آلرژی داشته باشند و ممکن است علائمی چون آبریزش بینی، آبریزش چشم ، تورم لب ها، آسم ، ورم لب ها،سرفه داشته باشند .

احتیاط برای کسانی که بهتر است شلغم نخورند

شلغم ضدتب، ضدسرماخوردگی، ضدگلودرد، مدر و از بین برنده میکروب های بدن است اما مصرف آن برای افرادی که از ناراحتی های گوارشی مخصوصاً نفخ رنج می برند، توصیه نخواهد شد.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share