دانش و فناوری

۶ شایعه در رابطه با اینستاگرام که نباید ساده از آن بگذرید!

محبوبیت بالای اینستاگرام موجب شده تا شایعات زیادی هم پیرامون آن ایجاد شود، متاسفانه توجه کردن به شایعات می تواند مانع استفاده شما از تمام امکانات آن شود. در این مقاله، تعدادی از شایعه های موجود درباره این شبکه اجتماعی بزرگ را بیان خواهیم کرد.

اینستاگرام به یکی از مهم ترین پلتفرم های اجتماعی در اینترنت تبدیل گردیده است. این شبکه اجتماعی مکانی برای ارتباط با دوستان، گسترش حوزه های تاثیرگذاری خود و کسب و کارتان در سطح جهانی است؛ شما تمام این کارها را می توانید تنها با چند ضربه روی گوشی هوشمند انجام دهید. ۶ مورد از شایعاتی که پیرامون این شبکه اجتماعی بزرگ ایجاد شده اند را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

۱: مسدودسازی  مخفیانه یوزرها به وسیله ی اینستاگرام

شایعه: اصطلاح در سایه مسدود کردن (Shadowbanning) به تمرین مسدودسازی یوزرهای نامناسب به وسیله ی این پلتفرم محبوب اشاره دارد. این قابلیت می تواند مسدودسازی یا محدود کردن یوزر را بدون هشدار قبلی انجام دهد، حتی کاربران نیز از فعال بودن آن اطلاعی ندارند. شما ممکن است امتیازات یوزر خود را به طور موقت یا دائم از دست بدهید.

افرادی که اعتقاد دارند حساب کاربری آن ها از این راه دچار محدودیت گردیده است، کاهش زیادی را هنگام مقایسه حساب کاربری خود با سایر کاربران مشاهده می کنند. کاربران بر این باورند که محتوای آن ها در نتیجه جستجو هشتگ نمایش داده نخواهد شد و همین مسئله را علت اصلی کاهش دیده شدن محتواهای تولیدی خود می دادند.

واقعیت: اینستاگرام به روشنی جواب داده است که وجود چنین قابلیتی حقیقت ندارد. حساب کاربری شما به علت استفاده زیاد از هشتگ یا هر نقض جزئی دیگری مسدود نمی شود. این پلتفرم اجتماعی در رابطه با بعضی از حساب های کاربری که محتوایشان کمتر دیده می شود اظهار داشت:

این نتیجه بازاریابی ضعیف و استفاده از هشتگ های اشتباه به وسیله ی صاحب حساب کاربری است، نه به علت وجود مسدودسازی در سایه!

۲: شما صاحب هشتگ اختصاصی خود هستید

شایعه: هشتگی که برای نام تجاری خود در اینستاگرام ایجاد می کنید در مالکیت شما خواهد بود؛ سایر کاربران نمی توانند بدون تایید شما از هشتگ استفاده کنند. شما می توانید در برابر استفاده سایر کاربران از هشتگ برند شما، نوعی اقدامات قانونی را انجام دهید.

واقعیت: شاید از شنیدن این موضوع که شما مالک محتوای رسانه های اجتماعی خودتان نیستید، تعجب کنید؛ هر آن چیزی که در اینستاگرام منتشر می کنید، در مالکیت وب سایت قرار می گیرد. چیزی درباره مالکیت هشتگ وجود ندارد. تمامی کاربران سایت می توانند از هشتگ های ساخته شده شما استفاده کنند. با این که شما می توانید یک علامت تجاری را برای یک هشتگ خاص از نظر فنی دریافت کنید، اما نمی توانید مانع استفاده سایر کاربران از هشتگ موردنظر شوید.

6 شایعه در رابطه با اینستاگرام که نباید ساده از آن بگذرید!
6 شایعه در رابطه با اینستاگرام که نباید ساده از آن بگذرید!۶ شایعه در رابطه با اینستاگرام که نباید ساده از آن بگذرید!

۳: پست های شما به وسیله ی اینستاگرام مخفی خواهد شد!

شایعه: پلتفرم اینستاگرام پست های شما را برای اهدافی خاص، مخفی می کند. هنگامی که قصد حرکت در تایم لاین خود را بعد از ارسال تصاویر یا ویدیو دارید، ناگهان متوجه خواهید شد که پست های شما ناپدید شده اند. اینستاگرام این کار را به طور عمدی و برای جلوگیری از مشاهده بیشتر پست شما به وسیله ی سایر کاربران انجام می دهد.

واقعیت: اینستاگرام پست های شما را به ترتیب زمانی نشان نمی دهد؛ یعنی پست های شما به ترتیبی که آن ها را منتشر کرده اید، نمایش داده نمی شوند. این شبکه اجتماعی با استفاده از الگوریتم خاص خود و سابقه قبلی شما در تعامل با هدف تعیین پست های مهم و حائز اهمیت شما برای مخاطبین بهره گرفته و چینش محتوا را با توجه به آن انجام می دهد.

نکته: اینستاگرام به شما امکان مخفی کردن پست هایی که تمایل ندارید بعضی از مخاطبین مشاهده کنند را بدون نیاز به Unfollow می دهد.

۴: شما می توانید در اینستاگرام فالوور خریداری کنید

شایعه: خرید لایک و فالوور برای حساب کاربری خود در این پلتفرم، نوعی میانبر جهت تبدیل شدن به فرد تاثیرگذار خواهد بود. الگوریتم جستجوی این شبکه اجتماعی، تعداد زیاد فالوور و لایک های شما را در نظر گرفته و برای دیگران نمایش می دهد؛ این کار سبب خواهد شد تا بیشتر دیده شوید و همچنین فالوورهای زیادی را در مدت زمان کوتاهی به دست آورید.

واقعیت: اینستاگرام فعالیت خود در برابر لایک و فالوورهای جعلی را شروع کرده و با استفاده از برنامه شخص ثالث، اقدام به مسدود کردن حساب کاربری دارای تخلف می کند. برای مدت زمانی طولانی، برندهایی که قصد داشتند با استفاده از این شبکه اجتماعی جهت تبلیغ محصولات خود استفاده کنند، به وسیله ی افرادی که اقدام به خرید و فروش فالوور و لایک می کردند، فریب خورده اند. اضافه بر این، بارها نشان داده گردیده است که خرید فالوور و لایک تاثیری در تعامل کاربر نخواهد داشت؛ تنها محتوای خوب می تواند موثر باشد.

۵: حساب های تجاری باعث کاهش محبوبیت می شوند!

شایعه: تغییر وضعیت حساب کاربری به یک حساب تجاری باعث کاهش دسترسی به نام تجاری شما می شود. در صورتی که یک حساب شخصی و تجاری را نگه دارید و آن ها را با هدف ارسال محتوا تغییر دهید، مخاطبین شما تقسیم شده و دید کلی شما بر روی سایت کاهش می یابد. بهتر است تنها یک حساب کاربری داشته باشید تا از طریق آن بتوانید تمام محتواهای شخصی و عمومی خود را ارسال کنید.

واقعیت: این شبکه اجتماعی تمام حساب های کاربری شخصی و تجاری را دنبال می کند؛ ارزش حساب کاربری شخصی با تجاری برابر است. تغییر نوع حساب کاربری شخصی به تجاری باعث کاهش میزان دیده شدن شما نمی شود. هیچ کدام از آن ها موجب کم ارزش شدن برند تجاری شما در چشم فالوورها، تبلیغ کنندگان یا اینستاگرام نمی شود.

در حقیقت با داشتن یک حساب کاربری تجاری می توانید از صفحه تجزیه و تحلیل متریک این پلتفرم که به طور اختصاصی برای تمام حساب های کاربری تجاری ارائه خواهد شد، استفاده کنید.

نکته: در صورتی که مدیریت چند حساب کاربری دشوار است، اینستاگرام میزان استفاده شما از اپلیکیشن را در نظر می گیرد.

۶: استفاده از هشتگ های زیاد، بد است

شایعه: اینستاگرام کاربرانی که از هشتگ های زیاد استفاده کنند را مجازات می کند. وجود تعداد زیادی هشتگ باعث از دست رفتن مخاطبین بالقوه شده و همچنین موجب شناسایی پست به عنوان هرزنامه به وسیله ی الگوریتم های اینستاگرام خواهد شد.

واقعیت: در رابطه با تمام محتوای این شبکه اجتماعی، هشتگ ها نشانه هایی هستند که با هدف جستجوی پست های مرتبط مورد استفاده قرار می گیرند؛ پس استفاده از هشتگ های زیاد (البته در حد مجاز) بهتر است. هشتگ هایی که برای یک محتوا استفاده می شوند، باید مرتبط باشند یا ارزش محتوای شما را متناسب با الگوریتم های جستجوی اینستاگرام قرار دهند. هنگامی که هشتگ مورد بحث قرار گیرد، کیفیت باید جای کمیت را بگیرد.

کشف پتانسیل کامل اینستاگرام

همانطور که می بینید، شایعات زیادی در رابطه با این شبکه اجتماعی وجود دارد که کاربران زیادی نیز آن ها را باور دارند، اما امیدواریم این مقاله بتواند باعث بی ارزش شدن شایعات شود. هنوز کسی دقیقا نسبت به مورد اهمیت قرار گرفتن محتوا برای اینستاگرام اطمینان ندارد.

داشتن محتوای جذاب و مفید را می توان تنها اصل تضمین شده برای موفقیت شما در این شبکه اجتماعی دانست، همچنین می توانید با گرفتن تایید از اینستاگرام، باعث بالا رفتن اعتبار حساب کاربری خود شوید.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share