دانش و فناوری

چهار دوربین و صفحه نمایش منحنی شکل، از ویژگی های خاص هواوی پی ۳۰ پرو

چهار دوربین و صفحه نمایش منحنی شکل، از ویژگی های خاص هواوی پی 30 پرو

غول تکنولوژی چین در نظر دارد در سال آینده میلادی، گوشی هوشمند هواوی پی ۳۰ پرو را معرفی کند. به احتمال زیاد این اسمارت فون با صفحه نمایش منحنی و چهار دوربین همراه خواهد بود.

به تازگی گزارش هایی انتشار یافته است که ادعا دارند گوشی هواوی پی ۳۰ پرو (Huawei P30 Pro) در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ میلادی و با چهار دوربین معرفی خواهد شد؛ شایعاتی هم درباره وجود حفره در صفحه نمایش برای قرارگیری دوربین مطرح است. با این وجود، اطلاعات انتشار یافته به وسیله ی Ice Universe نشان دهنده این است که گوشی هواوی به ناچ عریض مجهز گردیده است.

مراسم معرفی Honor V20 به طور رسمی در تاریخ ۲۶ دسامبر (پنجم دی ماه) با نمایش حفره روی صفحه نمایش برای قرارگیری دوربین برگزار می شود. به نظر می رسد نمایشگر منحنی هواوی پی ۳۰ پرو به وسیله ی کمپانی چینی BOE یا LG کره جنوبی ساخته خواهد شد؛ بد نیست بدانید که سامسونگ تنها سازنده OLED بوده که صفحه نمایش دارای حفره را تولید می کند، این ویژگی را رسماً Infinity-O می شناسند.

چهار دوربین و صفحه نمایش منحنی شکل، از ویژگی های خاص هواوی پی 30 پرو
چهار دوربین و صفحه نمایش منحنی شکل، از ویژگی های خاص هواوی پی ۳۰ پرو

تصاویر محافظ صفحه نمایش تلفن همراه هواوی پی ۳۰ پرو نشان دهنده این است که این اسمارتفون به ناچ قطره آب مجهز خواهد بود. بنجامین گسکین (Benjamin Geskin)، طراح و سازنده محبوب، شایعاتی را پیرامون این اسمارت فون مطرح نموده است. رندر منتشرشده هم ناچ قطره آب نمایشگر هواوی پی ۳۰ پرو را نشان دهنده این است.

قسمت عقب گوشی دارای دوربین چهارگانه بوده که تعداد ۳ سنسور آن با یکدیگر متصل هستند و یک سنسور نیز به طور جداگانه قرار گرفته است. دو فلاش ال ای دی (LED) در کنار سنسورهای دوربین قرار گرفته و همچنین دو سوراخ کوچک بالای آن هم می تواند برای فوکوس اتوماتیک لیزر باشد. به نظر می رسد که هواوی پی ۳۰ پرو را در رنگ آبی (Aurora Blue Gradient Color) خواهیم دید. بعضی شایعات ادعا داشتند که سنسور ۳۸ مگاپیکسلی سونی IMX607 عملکرد بالایی در محیط های با نور کم دارد.

این گوشی هوشمند مجهز به چیپست کایرین ۹۸۰ و رم ۱۲ گیگابایتی خواهد شد. بعضی شایعات نشان می دهند که Huawei P30 Pro با قابلیت پشتیبانی از شبکه ۵G معرفی می شود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share