سلامت

چای ماچا و خواص فوق العاده آن را بشناسید

چای ماچا و خواص فوق العاده آن را بشناسید
چای ماچا یک چای سنتی چینی است. چای ماچا سبز رنگ و ازچای سبز پررنگ تر می باشد. چای ماچا به دلیل تاثیر خوبی که بر کبد دارد می تواند یه هضم غذا و در نتیجه کاهش وزن کمک کند

چای ماچا علاوه بر حفاظت از کبد و کمک به کاهش وزن دارای خواص ضد پیری، کمک به سلامت قلب و جلوگیری از سرطان است.

چای ماچا یک چای سنتی چینی است. چای ماچا سبز رنگ و ازچای سبز پررنگ تر می باشد. چای ماچا به دلیل تاثیر خوبی که بر کبد دارد می تواند یه هضم غذا و در نتیجه کاهش وزن کمک کند. در این مقاله بیشتر با چای ماچا <Macha tea>آشنا شوید.

محافظت از کبد یکی از مهم ترین خواص چای ماچا

کبد برای سلامتی حیاتی است و نقش مهمی در سم زدایی، اثربخشی داروها و پردازش مواد مغذی ایفا می کند. برخی مطالعات نشان داده اند که ماچا از سلامت کبد هم محافظت می کند. دانشمندان در مطالعه ای، به مدت ۱۶ هفته به موش های دیابتی ماچا خوراندند و درنهایت متوجه شدند این گیاه، هم از آسیب به کلیه ها و هم کبد جلوگیری می کند.

در مطالعه ی دیگری به ۸۰ نفر که کبد چرب غیرالکلی داشتند، به مدت ۹۰ روز، هر روز ۵۰۰ میلی گرم چای سبز دادند. پس از ۱۲ هفته، عصاره ی چای سبز سطح آنزیم کبد را به مقدار قابل توجهی کاهش داد. بالا رفتن سطح این آنزیم ها موجب آسیب کبدی خواهد شد.

علاوه براین، تحلیل ۱۵ مطالعه ی گوناگون خبر از آن می دهد که نوشیدن چای سبز، با کاهش خطر ابتلا به بیماری های کبد در ارتباط است. اما باید به علت داشت که ممکن است عوامل دیگری هم در این ارتباط سهیم باشند.
برای بررسی آثار ماچا روی انسان، باید تحقیقات بیشتری انجام بشوند، چون بیشتر تحقیقاتی که تا به امروز انجام شده اند، آثار عصاره ی چای سبز را روی حیوانات بررسی کرده اند.
چای ماچا به کاهش وزن کمک می کند
به هر مکمل کاهش وزنی که می خواهید نگاه کنید؛ به احتمال زیاد «عصاره چای سبز» را در فهرست مواد اولیه ی آن خواهید دید. چای سبز به توانایی اش در کاهش وزن معروف است. درواقع مطالعات نشان می دهند که چای سبز به بالا رفتن سرعت سوخت و ساز درجهت بالا رفتن مصرف انرژی و سوزاندن چربی ها کمک می کند.
مطالعه ای نشان دهنده این است که مصرف عصاره ی چای سبز هنگام ورزش سبک، چربی سوزی را تا ۱۷ درصد بالا می برد. مطالعه ی دیگری روی ۱۴ نفر خبر از آن می دهد که مصرف مکمل حاوی عصاره چای سبز مصرف انرژی را به مقدار قابل توجهی بالا می برد.
هر چند بیشتر این مطالعات روی عصاره چای سبز تمرکز دارند، اما ماچا هم از همان گیاه به دست می آید و باید تأثیر مشابهی داشته باشد.

چای ماچا و خواص فوق العاده آن را بشناسید
چای ماچا و خواص فوق العاده آن را بشناسید

طرز تهیه چای سبز ماچا با شیر گرم

روند ساییدن و پودر کردن چای ماچا یکی از مراحل مهمی است که ژاپنی ها معتقدند حتما باید پیش از آماده کردن چای انجام شود. برای همین نخستین مرحله ریختن چای در یک کاسه مخصوص به نام چاوان و ساییدن آن با یک مخلوط کن چوبی کوچک است. شاید این کار را بتوان با چنگال هم انجام داد. (حتی با آسیاب برقی) این همان مرحله وقت گیر در مراسم چای ژاپنی است

. آنقدر برای خردکردن هر دانه ریز و درشت وقت و انرژی گذاشته خواهد شد که بیش از زمان دم کشیدن و آماده شدن چای طول می کشد.

پس از این مرحله چند قاشق از آب داغ (نه جوش) را به ماچای پودرتر شده اضافه می کنیم و دوباره با همان مخلوط کن مخصوص با جنس بامبو یا چنگال هم می زنیم. کف کردن و شکل گرفتن یک سری حباب های ریز و درشت روی آب نشان دهنده آماده شدن چای سبز ماست. (اینجا هم می توانیم به دور از چشم یک ژاپنی با مخلوط کن برقی این مرحله را در چند ثانیه طی کنیم.)

می توانیم در این مرحله چای را در لیوان موردنظرمان بریزیم. شیر گرم را هم افزوده و کمی هم بزنیم. در صورتی که امکان فرم دادن شیر را داریم می توانیم روی چای یک جور کف درست کنیم که درست شبیه لاته معمولی است.

در صورتی که دوست دارید، با کمی عسل یا هر شیرین کننده طبیعی، چای لاته را مزه دار کنید. بدون شیرینی اما مزه واقعی تری را تجربه می کنید.
همین راه را با یخ، آب سرد و چای خنک سبز می توانیم برای چای سرد یا آیسد تی ماچا پیاده کنیم.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share