دانش و فناوری

شکایت از اپل به دلیل ۰٫۳ اینچ

شکایت از اپل به دلیل 0.3 اینچ

اخیراً شکایت عجیبی علیه کمپانی اپل به دادگاه ارائه شده که با توجه به آن اپل به دلیل دروغگویی در مورد ابعاد و تعداد پیکسل های گوشی های آیفون ایکس، ایکس اس و مکس باید غرامت بپردازد.

گپ گاه گزارش می کند – به نقل از سی نت، این شکایت روز جمعه تقدیم دادگاهی در شمال کالیفرنیا گردیده است. با توجه به محتوای این شکایت اپل در تبلیغات بازرگانی خود به طور کامل در مورد ابعاد نمایشگرها و تعداد پیکسل های هر سه مدل تازه آیفون که امسال به بازار آمده دروغ گفته است.

اپل در برابر این شکایت هنوز واکنشی از خود نشان نداده است.

شکایت از اپل به دلیل 0.3 اینچ
شکایت از اپل به دلیل ۰٫۳ اینچ

در این شکایت ۵۵ صفحه ای به طور مفصل توضیح داده شده که اپل بخش هایی از قاب جلویی گوشی که فاقد هرگونه پیکسل است را هم به عنوان بخشی از نمایشگر منظور نموده است. شاکی با همین استدلال ادعا کرده نمایشگر آیفون ایکس ۵.۸ اینچ نبوده و ابعاد آن در اصل ۵.۶۸۷۵ اینچ است که ۰.۳ اینچ کمتر از ادعای اپل است.

در بخش دیگری از این شکایت نامه تصریح شده که دقت آیفون ایکس ۲۴۳۶ در ۱۱۲۵ پیکسل نیست و بر اساس کوچک تر بودن نمایشگر این گوشی از آنچه ادعا شده این دقت هم ادعایی دروغین است.

این نخستین بار نیست که شکایاتی از این دست بر علیه اپل تقدیم دادگاه خواهد شد. این کمپانی قبلا هم به دلیل مشکلات نرم افزاری بعضی مدل های آیفون، خم شدن این گوشی در زمان قراردادن آن در جیب عقب شلوار، خش افتادن سریع نمایشگر و غیره مورد پیگرد قضایی قرار گرفته بود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share