فرهنگی و هنری

حضور ویلم دفو و توربیورن هار در فیلم Togo دیزنی پلاس

ویلم دفو، هنرپیشهٔ سرشناس سینمای هالیوود در فیلم Togo دیزنی پلاس (Disney Plus) حضور خواهد داشت و توربیورن هار نیز به این فیلم اضافه شد. ویلم دفو در این فیلم نقش شخصیت لئونارد سپالا را ایفا خواهد کرد؛ صاحب سگی با نام توگو که این دو طولانی‌ترین و خطرناک‌ترین سفر را انجام دادند. داستان واقعی از این قرار است که شخصیتی با نام گونار کاسن به همراه سگش در سفری دیوانه‌وار و طولانی، با از خودگذشتگی تمام نزدیک ۳۰۰ هزار واحد سرم درمانی برای بیماری دیفتری را به منطقهٔ نوم در ایالت آلاسکا رساندند و با این کار از شیوع این بیماری در آمریکا جلوگیری کردند. این حرکت آن‌ها تبدیل به نمادی شد و گونار کاسن به همراه سگش بسیار بیشتر از کسانی که همراهشان بودند معروف شدند. اما لئونارد سپالا و توگو نیز نقشی اساسی در این داستان داشتند و لئونارد سپالا به همراه سگش خطرناک‌ترین راه را انتخاب کردند تا کمک‌ها را زودتر به بیماران برسانند.

لئونارد سپالا در مسابقات المپیک زمستانی سال ۱۹۳۲ برندهٔ مدال نقره در بخش سورتمه‌سواری با سگ شد و در آن سال بود که این رشته به‌صورت رسمی وارد مسابقات زمستانی شد؛ لئونارد سپالا و سگش، سگ معروفی با نام شینوک را شکست دادند.

توربیورن هار نیز در این فیلم نقش شخصیت هم‌تیمی لئونارد سپالا را ایفا می‌کند. این بازیگر نروژی سینمای هالیوود بیشتر برای نقش‌آفرینی در سریال تاریخی Vikings (وایکینگ‌ها) شناخته شده است.

کارگردانی فیلم Togo را اریکسون کور بر عهده دارد و این فیلم بر اساس فیلمنامه‌ای از تام فلین ساخته خواهد شد. فیلم Togo برای پخش از سرویس استریم دیزنی پلاس در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، دیزنی ساخت سریال پیش درآمد فیلم Rogue One: A Star Wars Story (روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان) با تمرکز روی شخصیت کاسین آندور با بازی دیگو لونا و سریال Loki (لوکی) با بازی تام هیدلستون، را تأیید و اعلام کرده است. سریال Star Wars (جنگ ستارگان) یک سریال جاسوسی، دلهره‌آور و هیجان‌انگیز خواهد بود که تمرکز آن روی مأموریت‌های جاسوسی بسیار خطرناک برای بازگرداندن امید به کهکشان است که سال‌ها است که امپراطوری سراسر آن را فرا گرفته و شورشیان در حال مبارزه با آن هستند. پیش از این، ساخت سریال‌های دیگری مانند سریال The Mandalorian (ماندالوریان‌) و سریال High School Musical‌ (موزیکال دبیرستان) برای شبکه استریم دیزنی پلاس تأیید شده بود. همچنین چندین فیلم لایو اکشن و سریال‌های انیمیشنی نیز برای سرویس استریم دیزنی در دست ساخت هستند و مارول استودیو نیز در حال ساخت چندین سریال مختلف براساس شخصیت‌هایی چون اسکارلت ویچ با بازی الیزابت اولسن و یک سریال براساس دو شخصیت سم ویلسون ملقب به فالکون با بازی آنتونی مکی و باکی بارنز ملقب به وینتر سولجر با بازی سباستین استناست که این سریال‌ها احتمالاً در زمان دیگری معرفی خواهند شد.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share