دانش و فناوری

ال جی هدست واقعیت مجازی با شش دوربین خود را ثبت اختراع کرد

ال جی هدست واقعیت مجازی با شش دوربین خود را ثبت اختراع کرد

شِش دوربین می تواند عملکرد بهتری نسبت به دو دوربین داشته باشد؛ حداقل LG اینگونه فکر می کند. با گپ گاه همراه باشید.

شرکت LG حق انحصاری سازه ی تازه ای مرتبط با واقعیت مجازی را به نام خود ثبت کرد. توضیحات آمده در اداره ی حقوق انحصاری، آن را هدستی با شش دوربین و دارای فناوری جواب دهنده ی لمسی در داخل خود هدست توصیف می کند. شش دوربین کار گذاشته شده در هدست، به طور جفتی در جلوی آن قرار گرفته اند تا حرکات دست کاربر را دنبال کنند.

استفاده ی دوربین ها به این صورت خواهد بود که در تمام لحظات موقعیت، اندازه و زاویه ی دست ها را بررسی و آن ها را درون فضای مجازی مجسم و پیاده سازی می کنند. این قابلیت به کاربران اجازه ی تعامل مستقیم با اشیای مجازی را می دهد؛ برای نمونه کاربران می توانند به جای استفاده از ابزار جانبی مثل پلی استیشن موو یا کنترلر HTC Vive با دست های خود اشیای مجازی را بردارند و از آن ها استفاده کنند. دوربین های جفتی به طور معمول برای پیاده سازی و دنبال کردن اشیاء در فضای سه بُعدی استفاده می شوند؛ دوربین های پلی استیشن ۴ و ۳DS مثال های خوبی هستند که قبلاً از دوربین های جفتی استفاده کرده اند.

ال جی هدست واقعیت مجازی با شش دوربین خود را ثبت اختراع کرد
ال جی هدست واقعیت مجازی با شش دوربین خود را ثبت اختراع کرد

بالای هر کدام از جفت دوربین ها، جواب دهنده ای با فناوری لمسی قرار گرفته است که در هنگام لزوم هدست را تکان می دهد تا به کاربر جوابی فیزیکی طبق حرکاتش در فضای مجازی بدهد. این جواب فیزیکی می تواند با توجه به شی ای که کاربر در حال تعامل با آن است، کم تر یا بیش تر باشد تا تجربه ی زندگی واقعی را بیشتر شبیه سازی بکند.

در نهایت مهم است که یادآوری بکنیم اینکه شرکت ال جی حق اختراع این هدست مجازی را برای خود ثبت نموده است، بدان معنا نیست که به طور فعال در حال توسعه ی آن باشد. همچنین گفتنی است که ال جی تنها کمپانیی نخواهد بود که سعی دارد فناوری های جدیدِ واقعیت مجازی را امتحان کند؛ پیش از این خبرهای از هدست مجازی شرکت والو هم به بیرون درز کرد که نشان می داد ولو در تلاش است با هدست مجازی خود سطحِ دید بیشتری نسبت به هدست هایی که اکنون در بازار هستند فراهم بکند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share