اقتصادیدانش و فناوری

افزایش دو برابری کاربران حوزه ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۸

افزایش دو برابری کاربران حوزه ارز دیجیتال در سال 2018

کاهش قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در سال جاری میلادی، تأثیری بر بالا رفتن تعداد کاربران آن نداشته و آمار آن ها دوبرابر گردیده است.

بازار ارز دیجیتال در روزهای گذشته بار دیگر کاهش ارزش را طبق روند ماه های گذشته ی سال جاری میلادی، تجربه کرد. ازطرفی، گزارشی از مطالعات دانشگاه کمبریج نشان دهنده این است تعداد کاربران این حوزه در سال ۲۰۱۸، دوبرابر گردیده است.

یکی از دلایل افت ارزش ارزهای رمزنگاری شده در هفته های گذشته، نگرانی سرمایه گذاران و فعالان آن از قانون گذاری ها و محدودیت های دولتی و سازمانی است. ارزش بازار به طور کلی در هفته ی گذشته کاهش یک میلیارد دلاری را تجربه کرد. ارزهای مهم همچون لایت کوین و ریپل نیز درکنار بیت کوین روندی نزولی را در روزهای گذشته تجربه کرده اند.

افزایش دو برابری کاربران حوزه ارز دیجیتال در سال 2018
افزایش دو برابری کاربران حوزه ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۸

به هرحال باوجود تمامی آمارها حاکی از افت ارزش ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاران این حوزه کاهش نیافته اند. مرکز مطالعاتی Cambridge Cebter for Alternative Finance در تحقیقات گذشته خود کشف کرد که تعداد کاربران حوزه ی ارزهای رمزنگاری شده در سال ۲۰۱۸ از ۱۸ میلیون به ۳۵ میلیون نفر رسیده است. البته در ادامه به این نکته اشاره خواهد شد که اغلب کاربران، فعالیت جدی در بازار ندارند.

برایان ژنگ مدیر اجرایی مرکز تحقیقات کمبریج در بیانیه ای درکنار گزارش تحقیقات نوشت:

صنعت ارز دیجیتال در حال سیال تر شدن است. خطوط مرزی بین صرافی ها و کیف پول های دیجیتال به مرور کم رنگ تر خواهد شد. علاوه بر بیت کوین، تعداد زیادی ارز دیجیتال در یک اکوسیستم در حال رشد، پشتیبانی خواهد شد که هرکدام، کاربردهای متنوعی دارند.

خبرهای دیگری در حوزه ی ارز دیجیتال انتشار یافته اند که امیدواری به آن را بالا رفتن می دهند. به عنوان مثال، صرافی های کشور هلند به زودی توسط بانک مرکزی این کشور قانون مند می شوند. این صرافی ها باید مجوز لازم را از سازمان های مربوطه دریافت کرده و سیاست های شناسایی مشتری (know-your-customer) را نیز اجرا کنند.

سیاست های مورد نظر کشور هلند برای پیاده سازی در صنعت ارز دیجیتال، با هدف جلوگیری از پول شویی در این حوزه یا تأمین سرمایه ی گروه های تروریستی ازطریق آن، انجام می شود. البته، بانک های کشور هنوز تاریخ دقیقی را برای اجرای سیاست ها اعلام نکرده اند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share