دانش و فناوری

آنر ساعت هوشمند جدیدی مبتنی بر تراشه مدیاتک تولید می کند

آنر ساعت هوشمند جدیدی مبتنی بر تراشه مدیاتک تولید می کند

شنیده ها حاکی از آن است که آنر در حال توسعه ی ساعت هوشمند تازه ای مبتنی بر تراشه ی مدیاتک است که از الگوی مصرف بهینه ی انرژی بهره می برد.

طی ماه های گذشته، آنر سخت مشغول فعالیت بوده است. از یک طرف، آنر در حال توسعه ی گوشی های هوشمند آنر ۸C و آنر ۸X اقتصادی، برای عرضه در بازار هند است. از سوی دیگر، تقارن زمانی با فصل تعطیلات و فروش محصولات متنوع، سخت این کمپانی را درگیر نموده است.

همچنین انتظار داریم که گوشی های هوشمندی همچون آنر مجیک ۲ و آنر ویو ۲۰ بتوانند در بازار حرف های جدیدی برای این برند داشته باشند. پیشتر آنر ویو ۲۰ با دوربین ۴۸ مگاپیکسلی و نمایشگر دارای روزنه معرفی گردید. همچنین در آبان ماه سال جاری نیز، آنر مجیک ۲ با حذف بریدگی نمایشگر، بهره گیری از ۶ دوربین و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر رونمایی شد.

آنر ساعت هوشمند جدیدی مبتنی بر تراشه مدیاتک تولید می کند
آنر ساعت هوشمند جدیدی مبتنی بر تراشه مدیاتک تولید می کندآنر ساعت هوشمند جدیدی مبتنی بر تراشه مدیاتک تولید می کند

آبان ماه، آنر واچ مجیک، ساعت هوشمند ضد آب با نمایشگر AMOLED و عمر باتری یک هفته ای آنر معرفی گردید که نسخه ی کوچکتر هواوی واچ GT محسوب می شود. به نظر می رسد فعالیت ها و تلاش های آنر به همین جا ختم نخواهد شد و بید منتظر معرفی ساعت هوشمند تازه ای از این برند باشیم. با توجه به مستندات مربوط به گواهینامه ی Bluetooth SIG به نظر می رسد آنر در نظر دارد ساعت هوشمند تازه ای به بازار معرفی کند.

متاسفانه، مستنداتی که از این ساعت هوشمند به اشتراک گذاشته گردیده است، جزئیات زیادی در مورد مشخصات سخت افزاری آن ارائه نمی دهد. با توجه به اطلاعات منتشرشده، ساعت هوشمند آنر با شماره مدل ELF-G10، سبک تازه ای از پوشیدنی ها را همانند آنر بند ۴ به نمایش خواهد گذاشت. شهریورماه، آنر از دستبند تناسب اندام بند ۴ با نمایشگر AMOLED و حسگر ضربان قلب رونمایی کرد. باوجودی که اطلاعات محدودی در مورد این ساعت هوشمند به اشتراک گذاشته گردیده است؛ ولی انتظار داریم با بلوتوث ۴ با استاندارد مصرف بهینه ی انرژی معرفی شود.

 

یکی دیگر از مشخصات جالب توجهی که در مورد این ساعت هوشمند منتشرگردیده است این است که ظاهرا باید منتظر محصولی مبتنی بر پلتفرم مدیاتک باشیم. تراشه های مدیاتک در مقایسه با تراشه های کوالکام در بازار گجت های پوشیدنی، سهم کمتری از بازار را از آن خود کرده اند. شاید با رویکرد جدید آنر، مدیاتک در حوزه ی پوشیدنی ها بتواند حرف های جدیدی برای گفتن داشته باشد.

هواوی و همچنین آنر، در حوزه ی پوشیدنی ها، هم از نظر سخت افزاری و هم از نظر نرم افزاری، تجربه های تازه ای را در اختیار کاربران قرار می دهند. برای مثال، ساعت هوشمند هواوی واچ GT، از طراحی جدید تراشه ی دوگانه بهره می برد که کمک می کند ساعت هوشمند مصرف انرژی فوق العاده کمی داشته باشد ولی در عین حال بتواند اکثر فعالیت های مهم یک ساعت هوشمند را به انجام برساند. از نظر نرم افزاری، نیز شاهد توسعه ی سیستم عامل LiteOS برای ساعت های هوشمند بودیم. احتمال دارد آنر بخواهد با پلتفرم جدید، در مسیر بهینه سازی مصرف باتری محصولات پوشیدنی خود گام های تازه ای بردارد.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share