سلامت

گرسنگی بعد از یک وعده غذایی چه چیزی را نشان می دهد؟

در صورتی که بعد از خوردن یک قول غذایی سالم باز هم احساس گرسنگی می کنید، بدانید که سیستم گوارشی تان مشکل دارد، علت گرسنگی پس از صرف غذا، می تواند سریع غذا خوردن باشد که موجب می شود احساس گرسنگی باقی بماند

به گزارش سایت گپ گاه دکتر محمود پورآرام ، با اشاره به این موضوع اضافه کرد: در صورتی که بعد از خوردن یک قول غذایی سالم باز هم احساس گرسنگی می کنید، بدانید که سیستم گوارشی تان مشکل دارد، علت گرسنگی پس از صرف غذا، می تواند سریع غذا خوردن باشد که موجب می شود احساس گرسنگی باقی بماند.

وی با بیان اینکه با نوشیدن آب به میزان کافی، احساس گرسنگی از بین می رود، ادامه داد: استراحت نکردن و خستگی همیشگی احساس گرسنگی را تشدید می کند. نوشابه از جمله نوشیدنی هایی است که جریان خون و فعالیت هایی که اشتها را تنظیم می کند، کاهش می دهد. در نتیجه بعد از خوردن یک غذای سالم، احساس گرسنگی می کنید.

پورآرام مصرف (Consumption)غذاهای آماده یا فرآوری شده حاوی مواد نگه دارنده را باعث بالا رفتن لپتین (هورمون گرسنگی) دانسته و اضافه کرد: اثر این مواد غذایی به گونه ای است که حتی بعد از خوردن یک غذای کامل باز هم احساس گرسنگی می کنید.

گرسنگی بعد از یک وعده غذایی چه چیزی را نشان می دهد؟
گرسنگی بعد از یک وعده غذایی چه چیزی را نشان می دهد؟

این استاد دانشگاه گفت: افرادی هم که صبحانه نمی خورند و بعد از ناهار، میان قول های بزرگتری مصرف می کنند دچار این وضعیت می شوند اما در بسیاری از موارد احساس گرسنگی بعد از صرف یک غذای سالم به دلیل مصرف دارو است. مخصوصاً داروهایی که حاوی استروئیدهایی مانند کورتیکواستروئید است که احساس گرسنگی را بالا می برد.

وی با اشاره به برخی از افراد که زیاد دچار استرس می شوند، افزود: این افراد وزن کم می کنند اما استرس در عده ای دیگر باعث بالا رفتن اشتها (Appetite)به هله هوله و خوراکی های ناسالم و پرخوری عصبی خواهد شد.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share